Pogledaj jedan post
Old 21.10.2015., 11:23   #83
podizem ovu temu jer me zanima nekoliko stvari:

prvo, zanimaju me iskustva (razlicitih) roditelja, odn njihove djece sa stranim jezikom vec u prvom razredu, odn iskustva u ucenju u nizim razredima OS.
Cesto cujem da je to na nivou igre, kao i u vrticu, i da pravo ucenje pocinje tek u 4. OS (onda me svako malo, ko jutros post jedne forumasice, demantira)
vjerujem da postoje neke razlike tko drzi nastavu; ucitelj razredne nastave sa pojacanim engl/njem (ne znam dal ima i fran) ili profesor anglistike, germanistike, romanistike....kakva su vam iskustva po skolama? vasoj djeci predaje u 1 OS?
dal djeca uce pjesmice i usput bojaju bojanke, ili odmah krecu i sa pisanjem?
dal je to neko situacijsko ucenje, ili dril?
sto je sa djecom koji jesu i koji nisu citaci u 1 OS, a radne biljeznice traze pisanje na pocetku, kak to rjesavate?

drugo, kako se sa gradivom nose djeca koja nikad nisu ucila taj jezik i djeca koja dolaze iz vrtica sa integriranim stranim jezikom/tecajem jezika?
kome se prof "prilagodjava"? jel nekoj djeci dosadno, a nekoj tesko?
dal ih stavljaju u isti razred /pitaju li to na upisu u skolu?
kako izgleda pisanje zadace iz stranog jezika u DB?
Vidim da se naveliko pise da je normalno da uciteljica iz boravka od djece ne trazi da rade zadacu jer ona ne zna njemacki, dok ova koja radi u boravku razreda koji ima engleski, im da da odrade zadacu iz jezika u skoli.
Kako takve stvari komunicirate u skoli i da li je to ko pravilo postavljeno u skoli (jer jebemu, pa ne znaju niti roditelji njemacki/francuski/neki mozda niti engleski)

i trece, obzirom da je ovaj projekt sada vec dovoljno star, bilo bi mi super da se jave roditelji starije djece (moja utopija ), i napisu svoja iskustva, dal su im djeca dobro naucila jezik, jesu li ih dodatno upisivali na neke tecajeve, ako da u kojem razredu...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom