Pogledaj jedan post
Old 13.08.2009., 23:46   #1235
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje, pretpostavljam da si stariji čovjek, izgleda da se ne razumijemo. Meni, kao ni većini ljudi u Sarajevu uopće ne smeta kada vidim pokrivenu ženu, kao ni kada vidim djevojku koja više pokazuje nego što skriva odjećom. To je njihov izbor, a ja imam svoj. Ono što se ovdje tvrdi od većine muslimana je da je opravdanost nošenja marame na ulici jedino iz razloga da ženu neko ne napadne, pa ja ponovo pitam: Kako je onda moguće da ni druge žene na ulici koje nisu pokrivene niko ne napada? Znači, ne referiram na to što piše u Kur`anu, već na realnu, svakodnevnu "opravdanost" nošenja marame na ulici. Po mom mišljenju takvo nešto ne postoji. U istoj su situaciji i pokrivena žena i ona koja nije pokrivena, a ničim ne izaziva da je se napadne. Uostalom, poznajem mnogo vjernika muslimana čije žene nisu pokrivene, pa se pitam jesu li na ovom forumu skoro sve fanatici koji samo teže tome da dokažu kako su samo oni u pravu? Ne ciljam na tebe, ali po čitanju onoga što većina piše ovdje, ponekad se zaista zgražam na to kakav dojam ostavljaju. Nije ni čudo što ljudi koji nisu bili u doticaju sa muslimanskom sredinom steknu pogrešan dojam.
Quote:
Ono što se ovdje tvrdi od većine muslimana je da je opravdanost nošenja marame na ulici jedino iz razloga da ženu neko ne napadne,
to nije jedini razlog, vec jedan u nizu razloga...
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline