Pogledaj jedan post
Old 20.02.2007., 12:59   #160
Post pit-bull

Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
kak se bull moze boriti s tom njuskom? nisu li ovi sa sorkoim ustima bolji? gledam buldogicu kad zagriz enpr nogometnu loptu, razvuce usta do usiju.

also, cinjenica je da je vuk pojedinac straljivac, nije to ni uvreda niti ista ruzno. on je jednostavno zivotinja copora.

od malih pasa neogu podnijeti pekinezere. odurni su. skup sa pickastim maltezerima, vestijima i mopsovima.


prije svega pozdrav svim ljubiteljima pasa.. odrastao sam uz pit-bulterriere od malih nogu,jer se moj pokojni tata bavio uzgojem.. zelim vam reci da pit-bull nije pas onakav kakvim ga vecina ljudi smatra.. kroz moje je ruke proslo cca 600 pitova,, od malih nogu..! nikad mi ni jeda pas nije zarezao a kamoli napao nekoga.. bilo je slucajeva sa ostalim psima ali krivicom drugih vlasnika pasa.. jer moji psi kad su setnji su na povodniku i imaju brnjicu.. ali brnjicu ne stavljam iz razloga sto ostali psi nemaju brnjice,, i naravno necu dopustiti da se drugi pas zaleti na moga i da ga grize.. jer mi se to puno puta dogodilo i rekao sam sam sebi zasto??? sad kad vidim da se neki veliki pas zaleti prema mome jednostavno ga pustim .. nemojte sad posumnjati da samnom nije nesto u redu,, vec sam puno puta ja dobio skoro ugriz od drugih pasa, ja izbijegavam parkove ali puno puta mi se setnjom u gradu dogodio takav incident,da se pas bez povodnika u sred grada zaleti na moga... i tko je tu kriv?? vlasnik drugog psa jer kad je u gradu medju ljudima on je duzan bar ga drzati na povodniku.. ruzno je za reci ali dosta rotwailera je moj zaklao i drugih pasmina. jednostavno mi se psi stvore iza ledja i evo ti problema.. ja volim i ostale pasmine ali pit-bullovi su mi na prvom mijestu..! za svaki napad u svijetu kriv je vlasnik psa a ne jadan pas. jer niko se nece zapitati kad se dogodi napad na dijete ili covijeka, kako je taj pas odgojen?? jer u vecini slucajeva kad pas nesto napravi vlasnik nece priznati svoju krivicu vec kaze npr ne znam sta mu je puklo u glavi.. shvatite da se niko ne radja agresivan vec se tome uci.. to znam jer je vec proslo 25 godina od kad sam uz pitove... isti ti moji psi se igraju sa dijecom i ljudima,jer dovoljno je da ga pozovete i ne mozete ga se rijesiti koliko je zaigran moram vam reci da sam clan americke kinoloske org AKC - APBKC I U KONTAKTU SAM sa jako puno uzgajivaca te pasmine.. radim na tome sa jednom gospodjom iz ZAGREBA da napravimo izlozbu sam pit-bullova i nadam se da ce mi se ta zelja ostvariti da pokazemo nasim ljudima da je pit bull jedna velika maza jer njemu ako pruzite ljubav vijerujte mi da ce vas do kraja zivota voljeti .. pit bull je jedina pasmina na svijetu koja osijeti kakav je covijek i kakvom namijerom je dosao u vasu kucu.. jer da je onakav kakvim ga neki smatraju nebi se koristio kao pas za spasavanje- kao terapeutski pas-pas za specijalne operacije itd... za sljepce nije zato sto je on preenergican pas.. ali on jako dobro osijeca kad je covijek nesposoban i vrlo rado ce mu pomoci.... pozdrav
zokiriwi is offline  
Odgovori s citatom