Pogledaj jedan post
Old 26.04.2008., 20:17   #42
Quote:
MFD kaže: Pogledaj post
Dragi moji,
kao novi član foruma otvorila sam ovu temu, jer sam i sama ušla knjigovodstvene vode, pa pokušavam naučiti što više trikova i načina kako malo "zaobići" naš jako oštar i komplicirani zakon.
Dakle, moje pitanje glasi: "Kako opravdati račun kada dirtektor firme sebi kupi sat na firmu? Imam mnogo takvih primjera, kako opravdati neki račun na firmu koji stvarno u biti nije na firmu?!
To i sva ostala i pitanja i odgovore molim pisati na ovom mjestu. Da si malo pomognemo.
Nemožeš imati i ovce i novce. Znači da ne možeš knjižiti kao porezno priznati trošak taj sat i još da si odbiješ PDV. Ako je dar i to preko 80 kuna onda ti je pdv nepriznat. Nemožeš knjižiti kao reprezentaciju, ako prikažeš da si je to kupio vlasnik onda moraš obračunati plaću u naturi. Ako prikažeš osnov. sredstvo ponovno ti ga mogu tražiti gdje se nalazi.
U svojoj praksi imam da si ljudi svašta kupuju preko firme pa traže od knjigovođe da to "nekako proknjiže". Kakvih sve to bisera ima da to nije normalno Jedan si moj kupio grobno mjesto Ljudi idu na snijeg pa si računi naštimavaju kao za neku promociju ili studijsko putovanje. Ima toga još ali bolje je da ne razmišljam ......
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom