Pogledaj jedan post
Old 27.08.2016., 20:24   #1
Komunikacija roditelj-škola u tehnoloski razvijenom svijetu

na temi lijecnicke potvrde povela se raspravo o načinima komunikacije roditelj - nastavnik (i stručna sluzba skole).
danas je tehnologija uznapredovala, pa roditelj na raspolaganju ima, uz telefon i sms i e-mail.
ili nema, ako to isto na raspolaganju nema nastavnik/ili ne zeli imati.

kao i vecina stvari u hrvatskoj, nekako sam dojma da to ovisi od skole do skole, ali i od nastavnika do nastavnika u hrvata.
hocu reci, iako skole imaju mogucnost svim djelatnicima otvoriti sluzbeni e-mail, nisu sve to iskoristile, a i ako jesu, mozda svi nastavnici nemaju priliku taj e-mail koristiti ako nemaju racunalo na kojem ga mogu gledati.
mobiteli i internet nam je olaksao i priblizio svijet, ali istovremeno krade svaki slobodan trenutak i mnogi ocekuju da smo uvijek dostupni i da se sve rjesava ovdje i sada.
nekako sam dojma da postoje ljudi koji uvijek odgovaraju na propusten poziv (ja sam daleko od takve) i koji na email odgoavraju odmah (pa cak i u voznji) i cesto cujem da to isto ocekuju i od druge strane...
a i ima nas, koji mobitel gasimo dok radimo/vozimo/friziramo se/spavamo, pa ako se ne javimo (a zabpravimo ugasiti mobitel) onda ispadamo neodgovorni...da ne kazem da frustriramo ljude s iskljucenom spravom/nedostupnom linijom

ja iz tog razloga nedajem privatan mobitel ljudima s kojima radim (osim ak radim fus, ofkors). da radim u skoli, nema sanse da bih dala privatan mobitel ikome, ne samo roditeljima, nego cak i ostalim ustanovama s kojima suradjujem, iako znam da se prek fiksnog nekad jako tesko dobije ustanova.
ne ocekujem da mi uciteljica mog djeteta da svoj mobitel, veselim se informativkama, a i znam da skola ima e-dnevnik.
al bilo bi mi drago ako mogu skolu kontaktirat e-mailom (bilo koga).
odgvoor ne ocekujem odmah.to mi je puno draze nego telefon


voljela bih da se pisu stvarna iskustva roditelja/nastavnika, kao i kako postavljate pravila/dogovarate komunikaciju te koji nacin vam najvise odgovara.

jesu li informativke izumrle ili na najboljem putu da izumru?
odn dal je e-dnevnik istisnuo one male biljeznice di su nastavnici slali porukice roditeljima koje su onda roditelji potpisali


Roditelji, dal imate iskustva sa djelatnikom skole koji vam je dao sluzbeni broj mobitela? dal imate iskustva s nekim tko vam je dao svoj privatni? dal ocekujete da vam daju broj mobitela?
kolko cesto kontaktirate sa djelatnikom skole putem njegovog privatnog telefona?
kontaktirate li skolu putem e-maila?
kolko cesto imate potrebu kontaktirati djelatnike skole, da li su vam informacije (redoviti terim) i eventualno e-dnevnik dovoljne?

na koji nacin vam je najlakse doci do informacija o vlastitom djetetu?


Nastavnici, imate li sluzbeni e-mail i/ili sluzbeni mobitel? dajete li svoj privatan broj roditeljima, i zasto ga dajete?
Komunicirate li s roditeljima ikako druckije osim putem redovitih informacija i roditeljskih sastanaka i smatrate li da je to potrebno?
kolko vam je e-dnevnik narusio kontatk rdoitelj-nastavnik (ne rpicam sada o tome da imate dodatan posao, nego da su roditelji, uljuljuskani u sve informacije prestali dolaziti u skolu)

mozda se jos nesto sjetim.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom