Pogledaj jedan post
Old 30.08.2016., 00:54   #33
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
zato, u 21. stoljeću, uz sva čuda tehnike i informatičke pismenosti, u ustanovi koja se bavi obrazovanjem - kao sredstvo komunikacije učitelj - roditelj za informativku mogu staviti samo ovaj smajlić
informativku volim jer je transparentna.
dijete jest "postar" ali ima uvid u komunikaciju roditelj-ucitelj koja se ionak tice njega.
doslovce je informiran o tome da ce roditelj/ucitelj biti informiran o njemu, njegovom ponasanju, novostima u skoli, itd.

tu sam skroz staromodna.
informacija, potpis o primitku

znam podosta roditelja koji iz raznoraznih razloga ne vole informativke, kao i ucitelje, jer djeca nerjetko ne prenose informacije na taj nacin, pa komunikacije roditelj-ucitelj izostaje.
al tu treba radiit sa djecom na osvjescivanju djece o vaznosti komunikacije, a ne uciti ih da ce mama zvat skolu, ili tata smsat uciteljicu i da oni ne moraju nista.


kad je hitno, onda skola zove roditelja i mislim da bi roditelj morao moc nazvat skolu.
pogotovo strucnu sluzbu ili zbornicu (tu fakat uvijek ima nekoga)

inace, kolegica je prije par godina morala ostaviti neki fiksni telefon za klinca, jer da skola nema obicaj zvati na mobitele, tj da im je to skupo, a i znam da je u raznim ustanovama, zvanje mobitela ograniceno na neke sobe/portu....

doma fiksni nemam, na poslu im mogu dat, i hocu, al sanse da me dobe su jakoooo male.
ak je fakat hitno.


e-mail jako volim.
ne vidim i ne mogu zamisliti nista jednostavnije od toga.
kada se salje, ne ometa niciji rad, moze biti poslan bilo kad i od bilo kuda. ne moras cekati da se oslobodi telefonska linija, da netko ceka tvoj poziv u zbornici, da se trazi uciteljica po hodniku ili da se ometa tajnica u lakiranju noktiju. ne moras cekati da zoves u 09:35 kada pocinje veliki odmor i lovis slobodnu liniju skupa sa drugih 350 zainteresiranih roditelja, pokojim djelatnikom nadleznog czss-a, skolskom medicinom, prodavacima ulaznica za koncerte/predstave ili ostalim interesentima koji nekoga u skoli trebaju.

uz to, postujem tudji odmor (jer i postujem svoj), pa tako mislim da ljudi nakon 45min nastave imaju pravo otic popisat se, pusit, grickat nesto, lakirat nokte, tipkat s ljubavnikom, ili naprosto sutit 5 ili 15 minuta.
a mislim da je pristojno, a uz to i odgovorno, javiti nastavniku da je dijete bolesno i da danas nece doci na nastavu.

u moje doba, je mama to radila tak da je usput, kad je isla na plac, svratila u skolu, pa nekoj od cistacica rekla da javi u 4b da je nosorozica dobila vodene kozice, gripu ili proljev.u srednjoj sam ja znala javiti nekom od frendova, a onda bi oni rekli na nastavi.
to nije imalo tezinu ispricnice, ali me naucilo da to i danas radim kad ne dodjem na posao. ok, danas kad ne dodjem, jos i napisem u mejlu vjezbenici kaj sve treba napraviti


ne kuzim zasto vam uciteljica neda e-mail, cak i ak nema sluzbenu, uvijek moze otvoriti neku "privatnu verziju sluzbene" (da pojasnim: ja imam sluzbeni mejl koji ne koristim, jer je u pocetku cesto zajebavao, pa sam si otvroila gmejlovsku verziju koju koristim samo za posao. ak sam dobre volje citam doma, cak i na Go, ak nisam ne citam. to stvarno gledam ko svoj izbor)
to mi je nesto sto vjerujem da bi vecini olaksalo zivot.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom