Pogledaj jedan post
Old 03.01.2007., 05:22   #62
Quote:
caplja kaže:
da, nazalost ga volim.....ali mislim da nisam ja ta koja treba nesto odluciti, promijeniti, prerezati....
i znam da mogu sutra pokusati ponovo (malo bahato i samouvjereno, ali sam sigurna da bi dosao nazad)
ali nemam ni snage ni volje pokusavati ponovo ovako.....jer ne mogu vise podnijeti ni skrivanje, ni rastanke, ni recenicu ja ti sada moram ici....
i da me dobije opet, ne bi imao ni jedan razlog nesto promijeniti u svom zivotu....i tako bi proslo jos godina, 2 ili 3
a ja toliko ne zelim dati za takvu poluvezu.....koliko god mi je taj covjek puno dao, mislim da je jedino logicno slijedece dobiti priliku za sve ono sto do sada nismo mogli....male stvari, godisnji, odlasci u kino, se ono sto u takvim odnosima ne postoji...
i da, razumijem njegove razloge zasto se tada osjecao obavezan ostati doma...sad vise ne bi imala razumjevanja za to.....i ako mu 1,5 ili 2 godine u kojima sam mu dala najbolje od sebe nisu bile dovoljne za nesto odluciti, nece pomoci ni iduce 2.....
jedino sto znam da mi kaze gle stara pocistio sam neke stvari u svom zivotu, zelim nam dati priliku za pravi pocetak, upustila bi se u to bez da razmisljam sekundu
ali je to njegova odluka, ne moja....
Ako te iko razumije, onda sam to ja...


EDIT: Ali sad kad sve rezimiram i... Shvatih da su vecina muskih pizde u dusi!
Znas kako oni kazu : Bolje los brak nego dobar razvod!
Kad to sve skontas, za takve se vrijedi trudit samo dok je tebi dobro, dok se ne nadas necem velikom i ozbiljnom s tom osobom, i dok i ti imas nekog pored sebe, a kad predas cijelo svoje srce i pocnes osjecati tjeskobu i nepodnosljivost... Samo se treba ukloniti... Tesko je, skoro nemoguce, ali nadati se je da nas neko ceka rasirenih ruku da utonemo u zagrljaj!

To sto si uradila je ipak najbolje rjesenje.. mislim da on nece nikad rijesitii svoj zivot, ako nije do sada... Uzziva da pati; to je neki mazohisticki cudak!(kao i vecina ozenjenih koji zive takvim zivotom!) Ti kad sve to znas, kad si se nadala necemu velikom, i nisi to dobila, nakon svega mozes samo da nadjes nekoga ko ce tebe prvenstveno voljeti... Sad ti se cini da nema sanse da ikog zavolis poslije njega, ali zavoljet ces , makar onoliko koliko ti treba da sredis svoj zivot! No, nikad ne idi s tim da zavolis kao njega, jer naravno da u tome neces uspjeti...To nemoj uopce mjerit da se jos vise ne razocaras!
Mozda je sada potrebno da ti budes ta koja ce osjetiti neciju iskrenu ljubav...

Draga moja, potpuno Te razumijem i znam kroz sta prolazis... To je nostra culpa...
__________________
...Ljubezen je kot sen - lahko je mirna, umirjena, lahko pa divja in nekontrolirana...
moon_child is offline  
Odgovori s citatom