Pogledaj jedan post
Old 20.03.2017., 14:50   #1232
Kaptol Hotel Westin, Zagreb

Ovo mi je treci posjet Westinu u sklopu TR i vratit cu se opet . Konobari su besprijekorno profesionalni i ljubazni, hrana je odlicno iskombiniranih okusa i moderne prezentacije i mastovita je, nije mi se jos ponovilo slicno jelo. Prostor je svijetao i udoban, s obzirom da je to ipak hotelski restoran uredjenje je klasicno, ali s stilom. Ma sve mi se tamo svidja, isla bi cesce da mogu .

Jelo se (c/p):
Rižoto od kozica i zelenih šparoga poslužen sa svježim izdancima i koktel rajcicom
Pileci supreme u korici od aromaticnog bilja na kremi od mladog graška sa želeom od cikle

Svinjski filet mignon s koricom od oraha i suhih šljiva sa soueom od mrkve i spužvom od cikle
Teleci medaljoni s košaricom istarskih fuža, tartuma i povrtnom garniturom

Meringue s kremom od kiki rikija i cokolade i laganim umakom od vanilije
Cremeux od tamne cokolade sa prahom od narance



Imali su i couvert (bruschette s maslacem od rakova - fino), te su na ponudi bili i kokteli po popularnim cijenama. Uzeli si i dva koktela za uz desert, bili su posteno alkoholni, no fini, pogotovo nakon drugog gutljaja su nekako klizili .


Predjelo - rizoto, prefin, pun kozica (bez skrtaranje), sparoge relativno blage, odlicna kombinacija. Nisam strucnjak u rizotima, no hajde da kazem - pretpostavljam da je moglo biti malo kremastije. Da ne ispadne da sve hvalim.
Glavno jelo, svinjski filei, mekani ko dusa, korica od oraha i sljiva genijalna, a okusi su se savrseno nadopunjavli, sosic je bio kajmak i sok od pecenja (svako jelo konobar dodatno prezentira, pa sam ovo zapamtila ). Spuzva jedino well, spuzvasta, divim se umijecu iza izrade, ali okus je bio nepostojeci .
Meringue, divan . Na vrhu je bila pjenica od neceg kiselkastog (usudila bi se reci limeta) i odlican je bio kontrast s slatkocom meringuea, cokoladne kreme i sosa od vanilije.
Druga jela nisam probala, pa ne mogu komentirati - no frend zadovoljan.
Doria is online now  
Odgovori s citatom