Pogledaj jedan post
Old 03.01.2012., 09:55   #6
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
imaš na forumu zagrebačke tvrtke Artas temu o tome pa čitaj
Hvala, ali informacije su vrlo oskudne.

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Netočno. Hrvatska država odlučila je poticati do 1MW ukupne instalirane snage iz fotonaponskih izvora. Ta kvota je odavno podijeljena, tak da nema nikaj od toga dok ne otvore ovu kvotu.
Prvo, za to moraš registrirati obrt ili firmu. Onda moraš podnesti zahtjev za PEES. Onda krećeš dalje: projekt, pa dozvola ova, ona...
Nema samogradnje, nema kupovine preko e-bay-a: sve moraš kupiti legalno preko svoje firme/obrta...
Ukratko, ima nekih 7 stranica dijagrama toka procedura...tak da sam ja odustal od iste ideje (preskupo i previše vremena/živaca košta). Ak zbilja imaš sreće (i strpljenja), papiri u najboljem slučaju su spremni za godinu i pol...

Edit: nazovi firmu Solvis u Varaždinu za ponudu, pa buš sve znal.
Moram priznati da sam naknadnom provjerom utvrdio da si u pravu. Barem što se ograničenja tiče.

Što se svega ostalog tiče - savršeno mi je jasno. Razina na kojoj bih se ja bavio ovime nadilazi bilo kakav osobni financijski angažman - dakle, trebam novce od banke, i to puno novaca. A to onda moram pravdati, tako da neovisno o državi moram sve vući legalno i preko svoje firme.
Ono što me zanima je koje sve papire trebam, i ova informacija o godinu i pol mi je vrlo interesantna.

Hvala za Solvis, kontaktirat ću ih.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom