Pogledaj jedan post
Old 04.09.2006., 23:08   #14
Quote:
Vojky kaže:
To je već zabranjeno.
a di pise da je to zabranjeno?
(ljudi cesto zicaju firme svojih roditelja, poznanika da im uplate doprinose kao donaciju ili nes slicno, i da na taj nacin odrade S T A Z...snalaze se, jer drukcije ne mozes doc do strucnog ispita. oni koji imaju srece, nazicaju kao donaciju i cijelu placu)

isto mislim da je volontiranje po definiciji dobrovoljno, i da bi trebalo biti protuzakonito ljude tjerat da besplatno rade.....al eto, neki nemaju izbora jer se netko sjetio napisat pravilnik o volonterskom odradjivanju staza i uvrstio u zakon tak da se nemaju prava buniti....

bilo bi to okej da je tak za sve, al dok imas jedne koji uspiju pripravnicki odraditi kao placen rad na odredjeno na 1 godinu (jer je netko na porodiljnom ili sl), drugi nemaju izbora ak zele jednom u zivotu raditi i zaradjivati...naime,
u natjecajima se trazi polozen strucni ispit koji mozes otic polagat samo ako si radio barem 1 godinu...

mislim da svaki rad mora biti placen i ovo sa odradjivanje pripravnickog tzv volontiranjem mi je grozno...iskustva poznanika su takva da ili su rintali 8 sati dnevno dok su tete ispijale kavice, ili im nisu dali da rade struku da nes ne zeznu (al su im uredno dali da kopiraju ili rade druge slicne, benigne, poslove-radi su o ljudima koji su socijalni radnici, scijalni pedagozi, psiholozi)

inace, nemam ja nista protiv volontiranja, al ono mora biti dobrovoljno...i sama sam volontirala dok sam bila studentica, bio mi je gust, naucila sam gro toga...imam jedno super iskustvo i nekoliko preporuka (uz neponovljiv osjecaj da sam i ja donirala - znanje i svoje vrijeme).
no, da sam danas s faksa i da trazim posao, to volontiranje mi se nigdje ne bi priznalo jer nije upisano u radnu knjizicu i NISU UPLACENI DOPRINOSI za vrijeme volontiranja. nije li to glupo?
pa sad ti vidi kak je zabranjeno sam uplacivat doprinose.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom