Tema: Egipat
Pogledaj jedan post
Old 10.01.2003., 09:29   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Mala ispravka Dav-a naime Nacionalni muzej u Kairu ima radno vrijeme koje je u skladu sa mjesecom Ramazana (kad je Ramazan), tj. radi od 9-16.30. Za razgledavanje se mora odvojiti najmanje tri sata i to neće biti dovoljno.
Hvala na ispravci... Mislio sam reci da radi non-stop i da nema nekog posebnog vremena kad je zatvoren za individue, a otvoren samo za grupne posjete, tak da covjeka ne upecaju na foru ko mene.
Quote:
Nemruth Dagi kaže:

Kad sam bila prvi put onda nije bilo Ramazana ali se sjećam da je muzej radio dvokratno.
To ne znam... ja sam bio u doba Uskrsa. Ali svakako, mislim da je najbolji savjet - idi pa vidi i ne vjeruj ulicnim pametnjakovicima koliko god posteno izgledali.
Quote:
Nemruth Dagi kaže:

Btw. i "papirusi" koje kupiš na placu nisu loši, osim što su napravljeni od banane i štampani. Kupili smo pedesetak i podijelili frendovima, koji su bili oduševljeni.

Inače se šoping obavlja u Asuanu, jer je jeftinije nego u Kairu, a i blesavo je vuči suvernire tisuću kilometara sa sobom.
Ja sam prije puno godina dobio na poklon te "papiruse" od banane od frenda koji je dosao iz Egipta i tada su mi bili super. No, kasnije sam vidio da takvih papirusa na placu mozes dobiti (ako si dovoljno dugo "neodlucan" ) za 1LE 10 komada... (1LE = cca. 2,2Kn) medjutim, one koje sam ja kupio bili su dosta skuplji (15 komada je bilo jedno 60LE), ali oni od banane su u usporedbi s njima izgledali kao crtez djeteta predskolskog uzrasta. Osim toga, 130Kn za 15 papirusa (= 15 suvenira po 9kn/kom) i nije neki izdatak. Stanu na dno bilo kojeg kofera da gotovo i ne zauzimaju prostor.

Nemoj me krivo shvatiti, ne znam kakvi su ti tvoji, no hocu reci da u Eg ne ides svaki dan i da se za neke stvari ne isplati kupiti najjeftinije. Papirusi koje sam ja vidjao na placu su imali vidno losije grafike na sebi. Ja sam isto kupio "nastampane" (doduse, pofarbane rukom... to im je valjda neka fora, valjda daju klincima umjesto bojanke i onda podaju ) u jednoj radnji na Al Khaliliu i velim... osjetno kvalitetnije su izgledali od onih na bananama.

U Asuanu nisam bio... to cu u slijedecoj rundi.
Dav is offline  
Odgovori s citatom