Pogledaj jedan post
Old 09.12.2005., 09:46   #34
Quote:
Bani kaže:


iz mog "iskustva" (ne ponovilo se ikada) ne mozes ni nosit urin na urinokulturu bilo gdje u Zgb-u - Zavod zaastitu zdravlja u Mirogojskoj ili Zarazna i that's it.

Ostalo je sve upitnog ishoda poput tvoga
ne nosim ja nista, radi se o rutinskoj provjeri koju mi rade svaki put kad lezim u Petrovoj. oni salju u Mirogojsku. moj ishod nije upitni - ja nemam nikakve bakterije u urinu.

postoje pacijentice u Petrovoj koje budu dijagnosticirane na osnovu nesterilne urinokulture. ja nisam jer su mi dakle urinkulture uvijek u zivotu sterilne.

ali zajeb je u onom odokativnom "dosta bakterija u urinu" sto je u suprotnosti s negativnim nitritima i sterilnom UK. "dosta bakterija" jednostavno nije tocan nalaz. i zakljucili su da ih imam samo na osnovu toga sto mi je uzorak izgledao spigano. a izgledao je spigano zbog koristenja vaginaleta KOJE NEMAJU VEZE NI S KAKVIM INFEKCIJAMA. ali zamute urin, jebiga.

dakle, nikad u zivotu nisam imala urinarnu infekciju, urinokultura mi se radi u sklopu prekoncepcijske obrade iskljucivo zbog toga sto se radi o rutinskoj provjeri. i uvijek je sterilna.

a to sto se nekome (ne onom koji radi UK) ne svidja kako mi izgleda urin pa napise "dosta bakterija", to je samo indicija.

zao mi je tvoja iskustva s bakterijama. ja stvarno ne mogu niti zamisliti kako je to, najgori svrab u tom podrucju imala sam prije 20 godina, kad sam imala kandidijazu. koja je prosla nakon dva dana mazanja Canestenom.

sori ako sam preduga: moj post je bio namijenjen cyri. iz onoga sto je ona pisala ispalo je da "dosta bakterija" svakako znaci da su bakterije i prisutne. medjutim, to stvarno ne mora biti tako, kao sto se vidi na mom primjeru.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom