Pogledaj jedan post
Old 10.11.2006., 21:05   #9
Quote:
vrsaranka kaže:
osim toga kad je sklopljen ugovor o uzdražavanju ja nisam bila obaviještena, pa postoji i aneks ugovora koji također nisam dobila . Kako je to moguće.Iz dosta stvari se vidi da me nasamarila. .........
ja sam dala "zabiljezbu podnesene žalbe protiv ovosudnog rješenja " još 2005.Spis se uputio na županijski sud.
pratila sam status nekretnina i primijetila da se jos u rujnu 2006. briše zabiljezba a ja nisam dobila nikakvo rjesenje.Otisavsi u pisarnicu, prvo nisu mogli naci spis(nekome je stajao u ladici ) a kad ga je sluzbenica drugi dan "nasla "htjela mi je uruciti bez ispravka datuma urucenja ??? To mi je jako sumnjivo ,
Dakle sad stoje stvari tak da vec 2 mjeseca ne dobijam rješenje o skidanju zabilježbe na sudu (od 9.mjeeseca )
imate puno primjedaba i jasno mi je da se žalite i da vam je krivo, ali o ovom ste problemu trebali voditi računa dok je majka bila živa.
pretpostavljam da je sklopljen ugovor o dosmrtnom, a ne doživotnom uzdržavanju (jer kažete da je vlasništvo već preneseno prije ostavine)
to je ugovorni odnos u kojem postoje samo dvije ugovorne strane - vaša majka i vaša sestra. Vas se nije niti trebalo obavještavati o sklapanju tog ugovora, pa tako niti aneksa.
Isto tako vaša je majka mogla sklopiti takav ugovor "s Perom", bez obzira bila s njim u rodbinskoj vezi ili ga poznavala iz dućana. Vaša majka i sestra mogle su sporazumno raskinuti ovaj ugovor, mogla je i vaša majka tražiti raskid ugovora ako nije zadovoljna uzdržavanjem i brigom koju joj pruža vaša sestra.
Da je postojala volja sa strane vaše majke da vam ostavi nešto od imovine, mogla vam je ostaviti, ali očito se to nije dogodilo. Koliko mi je poznato, imovina koja je na ovaj način "otuđena" ne ulazi u ostavinu.

Niste rekli što ste naveli u žalbi? Na što ste se žalili ako su nekretnine već bile uknjižene na sestru?
Bina is offline