Pogledaj jedan post
Old 04.02.2011., 14:31   #14
Quote:
zvonahr kaže: Pogledaj post
Ljepo ljepo vidim ima onih koji se žele baviti organskom poljoprivredom.Ovako zašto koristiti sjeno,jeftinija varijanta je recimo slama.Što vas zanima slobodno pitajte,ja za svoje potrebe u bašči upravo koristim stelju ili mrtvi malč.Sa time sam več dobrih 10tak godina u koliko toliko čistom bio uzgoju.
Lijepi pozdrav! Imate svog iskustva - što me veseli. "Vrtlarica" sam koja mora svoje navike i postavke promijeniti od onih u glavi do onih na terenu. Dok sam imala vremena svako malo bi prekopavala vrtove - imam 2 ograđena na terenu jer mi srne pokradu sve.... Kratko ovdje živomo pa imamo još puno posla. U mom vrtu je uvijek bilo bez i jedne travke a vrt sam zalijevala sa čajem ili gnojivom od kopriva (lavande)... i vrt je bujao.

I nisam lijena da bi zato htjela rezultate bez oranja i kopanja već jednostavno je logično da iskoristim ono što imam doma, jer sam kupovala stajsko gnojivo. Prihvatljivo mi je da bilje uz neke dodatke zapravo ima sve potrebno za novi rast.

Kažete da u svom vrtu koristite stelju - pa me zanima ako imate 10-tak godina ovakav uzgoj - da li ste kroz sve vrijeme teren koji je bio pod steljom samo prekrivali, sadili i brali ili ste ipak povremeno teren preorali ili štihali. Pošto imam dosta zemlje koju kroz godinu kosimo i do sad nisam znala kud sa tolikom travom sada mislim da sam pronašla smisao i veselje s kojim ću lakše sve to raditi nego do sada.

Mrtvi malč - ima li još kakav? I kakav vam je prinos - jeste li zadovoljni onim što izraste osim što znate da je čisto povrće. Ja nikad nisam zadovoljna. Negdje u svijesti mi stoji da griješim i da to može i bolje - a tako veli i Ruth autorica knjige "Vrt bez motike" - od njene jedne mrkve najede se troje ljudi
komar is offline  
Odgovori s citatom