Tema: Šarlah
Pogledaj jedan post
Old 28.02.2011., 17:17   #17
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
POdižem temu

Mala je prošli tjedan( četvrtak i petak) dobila temperaturu, izgledala je kao prehlađena. začepio se nos, u petak smo joj već dobrano tog prozirnog šlajma uspievali izvuči iz nosa. Nisam je vodila pedici, izgladala je ko jaka prehlada.

U subotu nema temp, ali se probudila sa očima punima krmelja, upala. Otišli smo na dežurnu ambulantu, nos curi, kašljuca (iskašljava, kasnije je i povratila par puta taj šlajm). Pogledala je doktorica, grlo upaljeno, s točkicama, antibiotik Zinnat i Tobrex kapi za oči radi upale. Pošto sam ja imala upalu grla na početku tog tjedna kaže da sam je vjerojatno ja zarazila nekim streptokokom (ja sam popila antibiotik).

Zinnat povraća, mijenjamo ga za Cefixim u nedjelju opet kod dežurne pedijatrice. Popodne popila natibiotik, već navečer je bila čudnija, crvenija, mislila sam opet temperatura ali nije imala. Ujutro (danas) je sva crvena u licu, kao da ju je netko išamarao, oba obraza, sve do brade. Osip nisam vidjela po tijelu (sad ću je dobro ispregledati kad se probudi).

Može li biti šarlah ili je reakcija na antibiotik? (reagirala je već jednom na pencilin tako s crvenilom u licu, samo nije bilo ni probližno ovakvo).

Popodne ćemo pedijatrici. Kad se kod šarlaha pojavljuje osip? Od početka bolesti već joj je 5. dan.
Javi se pedijatru opet. Ovo kako opisuješ meni zvuči na adenovirozu- dakle, puni nos, temperatura konjuktivitis i upala grla. Streptokokna upala grla obično ne ide sa kataralnim simptomima, tj. curećim nosom i konjuktivitisom. Ovo crvenilo lica može biti možda reakcija na antibiotik. Kod šarlaha se osip javlja 2.-3. dan bolesti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom