Tema: Kabala
Pogledaj jedan post
Old 03.12.2008., 20:38   #51
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Ovo je jako slično arijevskom vjerovanju što se tiče Stvoritelja Brahme koji je stvorio svijet i povukao se te dao Višnu-u i Šivi da stvara, odnosno uništava i zoroastrizmu što se tiče čovjeka kojemu je cilj boriti se protiv zla, graditi svijet iza Ahura Mazde (tako se zove, mislim) i postati njemu sličan.

Nekakav spoj...?
Izvor i svrha Istočnjačkih učenja

Postano 26.studenog, 2008 u 13:59

Pitanje koje sam dobio: Prema Ariju, narod Izraelov bio je izgnan u različite zemlje kako bi skupio "iskre" svih svjetskih nacija u jednu veliku silu, usmjerenu izravno k Stvoritelju. Može li biti da su Istočnjačke meditacije i učenja, koje mnogi Izraelci koriste kako bi došli bliže duhovnosti, upravo te iskre, te su stoga ta učenja nužna kako bismo se razvili?

Moj odgovor: Zapisano je da je Abraham nakon što je otkrio Kabalu, započeo s njezinim podučavanjem drugima - onima koji su bili zainteresirani za priliku da dostignu svrhu života - otkrivenje Stvoritelja, povezanost s Njim. Ti ljudi su posali njegovi učenici. Međutim, bilo je i drugih koji još uvijek nisu otkrili ovu želju, pitanje o smislu života - pogledajte stavak 2 “Uvoda u Talmud Eser Sefirot.” Tim ljudima je za pripremu dao drugačiji sustav.

Oni koji su ga slijedili - njegovi učenici, zovu se njegovi sinovi. Oni koji tada još nisu bili sposobni slijediti ga, ali su ga slušali, zovu se sinovi njegovih konkubina ili robovi. U Midrash Rabi je zapisano da ih naučio religijama i poslao na Istok.

Međutim, mi danas tek počinjemo iznova promišljati religije i vjerovanja. Ljudi moraju shvatiti da su nam religije i vjerovanja dani privremeno, kako bi istrajali kroz period Stvoriteljeve skrivenosti, kako bi potom bili zamijenjeni Njegovim otkrivenjem. Kada On bude otkriven, sve što će ostati od religija i vjerovanja, biti će narodni običaji i tradicije. U međuvremenu, sve će se nacije svijeta ujediniti pod jednim Stvoriteljem, i On će im biti otkriven.

Relevantni materijal:
Laitman.com Post: Everything Comes From Kabbalah
Laitman.com Post: Eastern Teachings Have No Connection With Kabbalah
Humankind vs. Human Kindness
Chapter from Book The Kabbalah Experience: “Beliefs, Mysticism and The Supernatural”
Chapter from Book Kabbalah Revealed: “Handling Desires”
Baal HaSulam Article: “The Essence of Religion and Its Purpose”
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom