Tema: Kabala
Pogledaj jedan post
Old 03.12.2008., 21:04   #54
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
za upoznat kabalu nebi bio dovoljan jedan zivot, no zgodno je upoznat sve i ne zatvarat se prema starim znanjima.
misticno stablo zivota, simbol kabale:
....
osobno sam se upoznala sa njom, ali me harmonije zanima
koliko je ona zaista izvorna (duhovna), a koliko religijska?
Cilj u Kabali je za vrijeme jednog ovozemaljskog života postići potpunu jednakost forme sa Stvoriteljem, ujediniti se s Njim. Dakle, ostvariti potpunu korekciju.
Ova drvca što si pokazala su krivo shvaćeni pojam Partzufa (duhovni objekt), i nemaju nikakve realne vrijednosti. Jedino što se "slaže" s izvornom Kabalom su preuzeta imena. Ali recimo raspodjela sefira i svijetova je isto krivo napravljena.

99% raznih "Kabala" s kojima se može susresti na netu nema veze s Kabalom.
Znam, jer sam i ja prošao brdo ovih vulgarizacija prije no što sam naišao na izvornu struju, a izvorna nema ama baš nikakve veze s religijom. Naprotiv, potpuno je praktična, iskustvena i znanstvena. To je metoda koja služi ostvarivanju direktne, izravne percepcije duhovnih svijetova, te kretanju kroz njih prema Izvoru. Čovjek koji uistinu traži duhovno, zna da je napokon "došao kući", kada se susretne s izvornom Kabalom. To je link na hrvatsku stranicu. Međunarodna stranica je ovdje.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom