Pogledaj jedan post
Old 09.12.2011., 15:31   #230
Nikolitsa ti ni sam neznaš da li životinje na kraju imaju ili nemaju osjećaje... Sam sa sobom se boriš.

Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Super, sto se mene tice, stvar rijesena, nikada nisam tvrdio ista drugo, zato sam i trazio definiciju osjecaja. Ako te jebe sama rijec onda mozemo se sloziti da imaju "zivotinjski analog ljudskih osjecaja" ali u puno manjoj mjeri.
Slično sam i ja odgovorila prije par strana na njegovu izjavu da životinje nemaju osjećaje nego urođene reflekse za preživljavanjem. Da može postupanje životinja koje nalikuju osjećajima nazvati kako god hoće, da oni ipak ostaju takvi jesu. Osjećaj je samo riječ. Odgovor je bio:

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Znači, opet si ustvrdila da životinje imaju osjećaje , To nisu osjećaji, to su urođeni evolucijski refleksi koji pomažu dotičnoj životinji da ima veću mogućnost preživljavanja.
A odgovor od maloprije:

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Gledaj, ja ne mislim da životinje nemaju baš nikakve osjećaje, samo smatram da su ljudski neizmjerno kompleksniji.[/B] Pa je prema tome smiješno koristiti isti termin za životinje i čovjeka. Makar se i kod čovjeka radi o evolucijskog prilagodbi. Ali isto je i s inteligencijom, ona je isto evolucijska prilagodba.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...

Zadnje uređivanje Aarie : 09.12.2011. at 15:44.
Aarie is offline  
Odgovori s citatom