Pogledaj jedan post
Old 25.02.2012., 12:28   #29
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Je li probao netko fotkati? Jučer je bila odlična prilika jer je Mjesec došao na scenu. Evo mog pokušaja sa Zagrebačke zvjezdarnice. Nisam previše zadovoljan jer pejzaž nije baš zanimljiv, ali nema veze. Fotka je snimljena Nikonom D5100, imam i verziju sa Mamiyom Super 23, ali to mora pričekati da se razvije dijapozitiv

Danas je još jedna dobra prilika, Mjesec će biti blizu Venere. Ako bude vedro, pokušajte još po danu pronaći Mjesec, recimo sat vremena prije zalaska Sunca kad je nebo već malo tamnije i pokraj njega ugledati Veneru. Mjesec pomaže kao točka za izoštravanje pa bi se Venera trebala vidjeti bez problema! Detaljnije pročitajte u tekstu Sky & Telescope. Neka javi tko je uspio!!!
Jučerašnji prizor je bio , nebo je kod mene bilo super, vedro, potpuno sam se raspametio dok sam ih vidio. Snimil sam par slika, ali onak bezveze, na brzinu, pa i nisu za izložbu.

Budući da se prvi put javljam na ovaj pdf, da ukratko velim par stvari, da ne ispada da samo tak upadam. Kaj se tiče astronomije (amaterske, naravno) prilično sam novi u tome, počeo sam prije nekih 2-3-tjedna, polako učim zvijezde, najviše preko literature i za sad mislim da mi dobro ide. Teleskop ću nabaviti dok naučim malo više, dok vidim kak ću se snalaziti po nebu i u teoriji. Tranutno teoriju radim po knjizi 'Elementarna astronomija 1', uz to ponavljam malo osnove atomistike, ima tu i par publicističkih naslova, npr. 'Sunce - Biografija) i one klasične 'širokokutne' enciklopedije ('Astronomija' i 'Planeti' - prema kojima sam uglavnom skeptičan). Za snalaženje po nebu koristim program Stellarium.

No sve skupa - za sada mi se slika dobro i prilično brzo slaže i ne mogu se načuditi kako me astronomija nije prije zanimala.

Astrobobo, prošvrljal sam malo tvojom stranicom, imaš dobrih sadržaja, super članaka i osvrta, i općenito, stranica je odlična.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom