Pogledaj jedan post
Old 16.06.2012., 15:29   #17
Quote:
Smokvinlist kaže: Pogledaj post
Eh, nije niti Mospilan na kraju nego Confidor. To isto ok? Koliko sam citao na webu cini se ok. Tamani dosta toga. A kako trebam i zlatice na krumpiru spricati, volio bih da sa jednim sredstvom ubijem sve.

Tnx unaprijed za info.


Lp.
gloe ovak:

boxer
confidor.
congo
dali
kohinor
magnum
rapid


to su ti sve sredstva koja sacinjavaju iastu aktivnu tvar samo kaj ih prepakuravaju druge firme.

u vocarstvu tamane minere okruglih mina i sve vrste ušiju. kako moja knjiga kaže, tamane i krumpirovu zlaticu, nametnike na ukrasnom bilju, moljce na rajčici, uši na grašku i na duhanu svasšta nešto.

ne ubijaju savijače kožice plodova na voću. savijač ti ubuši ličinku u plod i kasnije u tom plodu naraste crv. onda ti odeš na tržnicu i takvu crvljivu voćku ti prodaju pod eko proizvodnju jer su s ezajebali u zaštiti i ne pošpticali savijača na vrijeme.

na tebi je da od ponušenih sredstava izabereš najjeftinije jer je aktivna tvar ista i namjena navedenih sredstava potpuno ista. pročitati uputstvo za upotrebu. nadalje, i dalje stojim iza tvrdnje da ti je isplativije kupiti veće pakiranje zaštitnog sredstva, samo nakon upotrebe isto moraš dobro zatvoriti i ne smije ti se smrznuti preko zime a preko ljeta ne smije biti izloženo suncu i velikim vrućinama. sve piše na uputstvu. ( ja sam praktična i škrta baba).


grgamešamel, lijepo molim ime i prezime sredstva kojim su potretirani nametnici na kruški. ne mogu napamet govoriti o djelovanju nečega čije ime i namjenu ne znam.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom