Pogledaj jedan post
Old 07.07.2012., 16:51   #21
Quote:
harbinger kaže: Pogledaj post
kad si vec spomenila politiku, bolje da politiku vodi covjek koji skuplja boce na ulici i koji nezna sklopit 3 pravopisne recenice, jer on zna kako je to kad je lose stanje u drzavi i valjda ima suosjecanja, a covjek koji danas vodi drzavu je nacitan, vrsan govornik ali opet đubre jer prvenstveno gleda vlastite interese umjesto da stavi svoj zivot za domovinu jer mu je to i moralna strana posla i duznost kao drzavniku
koja svrha da imamo obrazovanog čovjeka koji zna govorit,razumije se u zakone,ekonomiju kad možemo imati običnu osobu sa ulice..imaš li takve iste kriterije npr za kirurga,pilota?
Quote:
I ta drzavna matura je najveca glupost u povjesti skolovanja i obrazovanja u zadnjih 10 000 godina.
jesi li to loše prošao na njoj?
Quote:
i npr. sto sad meni znaci sto je segrt hlapic otisao iz kuce (lektra iz 2. osnovne cini mi se) i sto sad meni znaci sto je vlak zapeo u snijegu (lektira 4. osnovne mark twain).
valjda mate lovrak.mark twain je radio huck finna
Quote:
Procitao sam te 2 lektire, u glavi su mi jos ostale u sjecanju povrsno.
Ali me za to zaboli briga, jer neplaniram biti profesor Hrvatskog jezika, a drugo ljudi me razumiju verbalno i pismeno ovako kako pisem tako da nema potrebe da glancam svoju pismenost.
znaš kako kažu-čovjek se uči dok je živ...


Quote:
I btw po biologiji organskog zivota opcenito, svako zivo bice prilagođava svoj nacin zivota (u sto spada i verbalna komunikacija) prema okolnostima, zavicaju i okruzenju u kojem zivi) tako da ja ako govorim splitski, pisem ikavicom, neradim nista sto je lose, zivim kako me moja priroda nosi
pa i ikavica ima svoja pravila,pravopis.

Quote:
postoji 1001. pametnija stvar za raditi (pa cak to moze biti ucenje biologije, zemljopisa, tehnickog, matematike ili bilo kojeg drugog pretmeta u skoli) od citanja praznoumnih lektira), Hrvatski jezik je nesto sto ucenici ionako zanemaruju nakon 6. osnovne, Tj. prepisu domaci, prepisu lektiru samo da izvuku 2 i da se rijese skole
dok si u kontaktu sa ljudima treba ti jezik.



koje knjige iz SF si čitao?
__________________
My Movies na IMDB

Zadnje uređivanje dr mladjo : 07.07.2012. at 17:09.
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom