Pogledaj jedan post
Old 22.02.2014., 18:34   #3039
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
svakako meditacija pomaže da kontroliramo naš um, a to je ključno kod izliječenja od paničnihnapada
Citirati cu jednog čovjeka kojeg jako poštujem, umro 1986, možda znas o kome pričam, ali njegovi stavovi i promisljanja su mi ono... pojam glede meditacije i općenito svojeg "ja" sto se kaže...

Uglavnom, on navodi da: analiza = paraliza, točnije - što god više analiziras svoje misli to ćeš naravno biti sve u gorem stanju jer su misli to i stvorile, ključ po njemu je promatranje tih misli kad počnu dolaziti, tog straha, ali bez da ih promatraš kao "ti", da promatraš samog sebe, tj. svoje misli kao neutralni promatrač... Što nije baš lako... isključiti totalno sebe kao faktor, svoje "ja", i promatrati se kao da promatraš nekog drugog.

Isto tako čovjek je rekao da mnogo njih danas (tj. onda ali i danas) meditaciju radi na krivi način i u krive svrhe, ne samo pojedinci, nego cijele zajednice koje se proklamiraju tobože u svrhu znanja o pravoj istinskoj meditaciji, ne samo na zapadu nego čak i na istoku, u zemljama korijenima Budizma i opcenito meditacije, koliko sam shvatio tvrdio je da je meditacija danas iskomercijalizirana i to naprosto nema onda svrhe, ne samo iskomercijalizirana na zapadu nego i na istoku.

PATROCLUS00 is offline