Pogledaj jedan post
Old 03.06.2014., 13:40   #63
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
To je specifičan oblik prodaje robe gdje poduzetnik nabavljenu robu ne uskladištava već ju direktno od dobavljača isporučuje svom kupcu.

Prodaja u tranzitu podrazumijeva kupnju robe i njezinu prodaju bez prolaska kroz skladište trgovca, odnosno izravna prodaja od dobavljača. Kod takve prodaje nije potreban prodajni prostor, a roba se može kupovati i prodavati, u tuzemstvu i u inozemstvu. Veletrgovac robe u tranzitu od dobavljača zaprima račun za robu, te ispostavlja račun krajnjem kupcu, a računovodstveno se evidentira kupnja i prodaja robe.
OK, super, ovako sam i radio dosad. Imao sam poznate kupce.

Mene sad zanima ova situacija - ako ja nemam poznatog kupca kojem bi roba odmah po uvozu bila isporučena od strane dobavljača.

Recimo, roba koju sam naručio skladišti se kod dobavljača - sve dok je ja ne fakturiram budućem kupcu.

Ta se roba dobro prodaje, nije baš jeftina, a ja želim imati zalihe, čisto da kupci ne čekaju tjednima - jer odustaju upravo zbog perioda čekanja.

Moram li imati neki ugovor s dobavljačima za takve situacije, ili se sve tretira kako si gore napisala - kao u situaciji kada imam poznatog kupca i roba mu se dostavlja odmah po uvozu?
City is offline  
Odgovori s citatom