Pogledaj jedan post
Old 15.08.2015., 16:26   #70
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
Nadodat ću samo da je isusova smrt za naše grijehe bespotrebna.zašto?zato šta se svi moramo pojaviti na sudu,pa nas tako isus nije spasio jer svejedno moramo na sud.i kaže biblija da je svako odgovoran za sebe.
Molim??? Bespotrebna?
Što je onda dolazio? Da mi nam dao još zapovijedi koje trebamo držati kako bi možda sami sebe spasili.

Oprosti, na jačoj reakciji, ali ovakva izjava od nekog tko sebe smatra kršćaninom ne bi ni u snu očekivao?

Centar svega zašto je Isus došao je da bi umro na tom drvetu - za naše grijehe.
Marko 10:45: Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge.«
Ivan 12:27 Duša mi je sada potresena i što da kažem? Oče, izbavi me iz ovoga časa? No, zato dođoh u ovaj čas!


To je bio centar vjere i propovijedanja prvih kršćana.
1.Kor 1:17-18 Jer ne posla me Krist krstiti, nego navješćivati evanđelje, i to ne mudrošću besjede, da se ne obeskrijepi križ Kristov. Uistinu, besjeda o križu ludost je onima koji propadaju, a nama spašenicima sila je Božja.
1.Kor 15:1-4 Dozivljem vam, braćo, u pamet evanđelje koje vam navijestih, koje primiste, u kome stojite, po kojem se spasavate, ako držite što sam vam navijestio; osim ako uzalud povjerovaste. Doista, predadoh vam ponajprije što i primih: Krist umrije za grijehe naše po Pismima; bi pokopan i uskrišen treći dan po Pismima;


Onaj tko je zaista povjerovao u Krista i njegovu žrtvu siguran je sada u pogledu suda:
Ivan 5:24 Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje onomu koji me posla, ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
1.Ivan 5:13 To napisah vama koji vjerujete u ime Sina Božjega da znate da imate život vječni.



Jedan mi je sada skoro bivši JS pisao kako mu je jedan od najvećih stvari koje mu se ne sviđaju u nauku JS-a koliko je Isus marginaliziran (i ne on ne vjeruje da je Isus Bog).
U vezi Isusove smrti preporučam link u mom potpisu. To je temelj moje vjere i nade da ću jednog dana gledati Boga, opravdan ne svojim dobrim dijelima već samo Isusovom žrtvom na križu. A ako sada živim Bogu ugodno onda je to iz zahvalnosti jer me on spasio a ne kako bih nagovorio Boga da me spasi.
Fil 3:7-9 Ali što mi god bijaše dobitak, to poradi Krista smatram gubitkom. Štoviše, čak sve gubitkom smatram zbog onoga najizvrsnijeg, zbog spoznanja Isusa Krista, Gospodina mojega, radi kojega sve izgubih i otpadom smatram: da Krista steknem i u njemu se nađem - ne svojom pravednošću, onom od Zakona, nego pravednošću po vjeri u Krista, onom od Boga, na vjeri utemeljenoj
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom