Pogledaj jedan post
Old 27.04.2017., 08:18   #806
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Koji pokušaj ispiračine mozga.
Kako sam samo znala da ce se netko zakačiti Uvijek ono što nas na neki način "trza" nazivamo ispiračinom mozga. Doduše, ništa neočekivano

Quote:
Da ne tipkam s telefona, isecirala bih s merakom svaku rečenicu, ovako nemam volje da tipkam. Dovoljno je i samo to da 'sreća' ne ovisi o vanjskim okolnostima. Neka to kaže ovim ljudima u Siriji koje bombarduju, onima koji nemaju novca da kupe kruh djetetu, teško bolesnima koji trpe užasne bolove, itd.
Generaliziraš. Vjerujem da si svjesna zašto imaš potrebu generalizirati. Naime, generaliziranje je uvijek sredstvo koje nam služi uglavnom onda kada niti možemo a niti želimo zaroniti "u sebe" stoga nam se lakše baviti ovim "izvanjskim".

Iako nemam potrebu braniti ovog čovjeka, apsolutno mi to ne pada na pamet.

Quote:
I moram još ovo, patnju prouzroče očekivanja, tj. konkretan primjer može biti da nije problem u partneru koji tuče ženu već u njoj zato što očekuje da je ne tuče. Ovo se zove ležerno nametanje krivice žrtvi.
Tisuću puta prožvakana priča. Bar na ovom forumu. Izokretanje onog što se htjelo reći kako bi što lakše artikulirali ono što mi mislimo, a ono što mi mislimo je jedino pravo i ispravno. Barem takovom stajalištu nije mjesto na ovom podforumu.

Btw. nije problem ni u partneru ni u ženi koja ima "ispravna" očekivanja sa "krivim" partnerom. Spomenuta žena ni ne bi imala ovu "vrstu" očekivanja da je sa "pravim" partnerom.

Još nešto: u konkretnom slušaju koji navodiš, smatram da te nitko ne može "učiniti" žrtvom ukoliko mu sam to ne dopustiš Žena koja ostaje u odnosu koji nju klasificira kao "žrtvu" sasvim sigurno ima nekakav unutarnji mehanizam (uvjerenje) koje ju drži u takvom odnosu. Iz raznoraznih razloga ofkors. Tako da, svakako se slažem, "žrtva" je odgovorna" što je "žrtva".
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom