Tema: HDMI kabel
Pogledaj jedan post
Old 30.03.2007., 18:40   #11
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Tko to drži DVD player 10 m udaljen od TV ? Što se tiče komponentnog kao možebitno bolja veza, NEMA BA THEORIJE
HDMI kabel bez problema ide 10m pa i dalje. Čak i verzija 1.3.

HDMI signal je digitalni, prenose se jedinice i nule i pitanje da li će TV dobiti savršeni signal jedinica/nule ili malo "pokvaren" je apsolutno nevažno Naravno, tako dugo dok stigne točan podatak.

To je drastična razlika u zadaći koju kabel obavlja u odnosu na komponentni... koji prenosi analogni signal i točno ono što stigne do TV to se i prikazuje... sa svim šumovima, interferencijama (probaj samo malo krivo spojit jedan konektor) i svemu ostalom što pokupi od DVD-a do TV-a. Tako da HDMI kabel može biti drastično jeftiniji, a da savršeno obavlja svoju namjenu.

Ja imam dva HDMI kabla, jednog od 1.5m sa pozlaćenim konektorima (150kn) i jednog od 5m bez pozlaćenih konektora (isto 150 kn )... trudio sam se vidjeti razliku, ali jednostavno je ne vidim (na 32" LCD-u).

Slika mi je preko hdmi-a bolja u odnosu na RGB scart kabel

Imam jeftini dvd player (Quadro 933) bez nekog posebnog čipa za upscaling (ili je loš) i kad dvd radi upscaling na 720 ili 1080 slika je lošija nego kad šalje normalni dvd digitalni signal (480/576) i prepusti LCD TV-u da napravi upscaling.


Eh, još jedna stvar... spojio sam comp na lcd tv (DVI->HDMI)... i batman returns HD je takav da su i djeca odmah zinula... razlika drastična iako je film samo u pola HD formata (X.264 codec, zauzima 2 GB).
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom