Pogledaj jedan post
Old 11.01.2012., 16:55   #1
Kako razgovaramo sa svojom djecom ?



Zamijetila sam u večem broju primjera(dakle osobno čula i vidjela)da roditelji sve agresivnije,ne birajući ni izraze ni ton,razgovaraju sa svojom djecom.
Nedavno sam bila u gostima kod jedne obitelji.Žive u stanu u gradu i odjednom se iz stana ispod njih čuo "razgovor" majke i djece.
Vrijeme zbivanja 18 h.
Za bolje razumijevanje,riječ je o razvedenoj ženi sa 2 sina (12 i 14 g).
Sin urla:Gdje si do sada bila,mi smo gladni?
Majka još glasnije: Kurce sam tražila kretenu jedan,napravite si sami...
itd itd dobrih pola sata.
U mom susjedstvu otac svom11 godišnjem sinu:
Majmune jedan,opet si s tenisicama na šodru.Kaj ti misliš da ja serem novce,a ti tenisice za školu ovde razbijaš.Kolko sam ti puta rekel kretenu jedan da paziš itd itd.
Supruga dotičnog:Naj se tak derati ljudi te slušaju.
Suprug: Boli me kurac ko me sluša,kozo jedna,kaj mu ti nisi rekla da ne razbija tenesice,nek mu sve dozvoljavaš itd itd,
monolog u trajanju od sat vremena.
Obzirom da sam sa svojom djecom uvijek razgovarala smireno i staloženo,brojeći u sebi do 3O ako bi osjetila navalu ljutnje( i koliko sam se sječam samo sam jednom reagirala nekontrolirano i žestoko i to iz straha,kad sam svoje sinove ulovila kako demontiraju elektro utičnice a bilo im je 7 g(trojci jednako stari)a svi smo mi ljudi podložni stresu i nekontroliranim ispadima,zanima me kako vi razgovarate sa svojom djecom i jeste li kada sebe ulovili da vam je jezik brži od samokontrole?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom