Pogledaj jedan post
Old 12.10.2012., 12:39   #4561
Quote:
LLMB0611 kaže: Pogledaj post
neda mi se čitat cijela tema, ima dosta stranica pa se unaprijed ispričavam ako je već bilo postavljeno pitanje...dilema između dvije gume pa molim preporuku koju uzeti. hvala

1. Hankook 175/70R 13 82T TL W-442

2. Sava Eskimo S3+ M+S naravno istih dimenzija

uzet ću ih u sloveniji a razlika u cijeni je par centi... hvala!

evo tražio još malo pa pronašao još neke vrste. nisam neki ekspert baš za gume pa za neke nisam ni čuo al evo navest ću ih pa ako može netko reći jesu li možda bolje od ovih gore što sam naveo
debica frigo-2, kumho 7400, westlake sw-608, falken hs-449, evergreen ew-62...

jedna dodatna informacija, koja je dosta značajna...gume su za auto mog starog, i on ih ne mijenja...te gume će ostati gore cijelo vrijeme...zato bi možda trebao gume koje se manje troše na toplome...znam ja to da nije dobro al ne možeš to mojem starom baš objasnit...

znam da postoje all season gume al to nisu dobre gume, jer ako sam dobro informiran to su gume koje ni u jednim uvjetima ne pružaju dobre preformanse...pa onda nekako bolje da kupi zimske i vozi njima i ljeti, nego da uzme ljetne pa njima vozi i zimi...
Pod tvojim uvjetima (odnosno, uvjetima tvog starog) u toj priči najmanje su loše upravo cjelogodišnje gume-one su ti bar neki kompromis,dakle, ni vrit ni mimo, podjednako loše/dobre tijekom cijele godine i uz poštivanje njihovih ograničenja, da se vozit i na njima bez nekih većih problema (izuzev u ekstremnim uvjetima snijega&leda,naravno). A SavaEskimoS3+ ti je najmanje loša od predloženih guma u toj dimenziji, no ona će ti biti iskoristiva samo aktualnu zimu, poslije narednog ljeta, bit će ti "skuhana", ili raspadnuta i neupotrebljiva već iduću zimu (osobna iskustva), kao što ti i CDRW sugerira. BTW, AllSeason gume u pravilu nisu skuplje od zimskih u manjim dimenzijama (isti proizvođač, naravno).
body halleck is offline