Pogledaj jedan post
Old 28.10.2007., 01:01   #13
Praktički nemoguće ali vjerojatno i teoretski. Ako uspiješ otputovati kako ćeš se vratit, odnosno kako ćeš pogodit točan vremenski trenutak odakle si uopće krenuo. A što se uopče podrazumijeva kao vremenski trenutak? Jel to sekunda, milisekunda, nanosekunda. Ja mislim da je to beskonačno malen komadić vremenske beskonačnosti (malo mozgajte). Zbog toga, kad bi putovanje kroz vrijeme i bilo moguće, ni vidim kako je moguće vratit se na točnu startnu vremensku točku, a kad bi došlo i do najmanje pogreške u povratku, nastao bi onaj paradoks kada bi ti kao putnik živio u istom vremenu sa tobom - originalom iz tog vremena.
S druge strane, ako se vratiš u 1939. i ubiješ hitlera, ko kaže da je to to? Promjenit ćeš povijest koja je tekla u tom točnom trenutku kad si doputovao iz budućnosti. A zamisli da se nakon toga vratiš u neki trenutak u 1938., hitler je živ i povijest i dalje ide svojim tijekom.
Dakle ja pretpostavljam da je vrijeme beskonačna kategorija (po svojoj veličini i partitivnosti) a putovanje kroz vijeme, ako je i moguće, prilično je besmisleno
johhny_park is offline  
Odgovori s citatom