Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 19:59   #11
Nedjelja 6.01.2008.

Kao što sam i najavio na planu piše AXOR 1840 ( nije najnoviji još nema AdBlue) ali je onaj Face lifting....dolazim u krug firme...tražim kolegu koji stoji na rasporedu da bu cijeli tjedan s menom, još ga nema, a već je 21:45h. Kružim s malom Meri po krugu, kolege spremaju svoje stvari u kabine, mrzlo je vani, kad na kraju kruga, kod kanarinac žutog Actrosa stoji Felix, stari kompa uvijek za zajebanciju spreman. Otvaram prozor i vičem: "Gdje si Felix stara čarapo! Sretna Nova! Dolazi Felix i daje mi CIGARU veli daj si zapali jednu loše zgledaš i smije se. Spikamo malo i pita kaj sam opet u Rheda, pa mu pričam o ćemu se radi. Na ovom mjestu moram ispričat angedotu s Felixom od prije kojih godinu i pol, pa evo i te anegdote: Sreli se Felix i ja na Autohofu na A2 blizu Hannovera, Bad Nenndorf, i sad ja već u restoranu taman da ću uzet večeru, kad ulazi on i hoda ko revolveraš koji je upravo sjahao. ( Felix je blizu 6 banki s godinama). Idemo prvo za stol i naravno zaslužena pivica.....naručim pečeni buncek i pomfrit, Felix čeka i pijuckamo pifce, zajebancija maximalna, kad stiže klopa, on vidi kaj sam zel pa i on naruči isto......naravno da smo bunceke dobro naškropili u pivi.....i tako nakon jela i pivice malo smo kako kažu pomorci imali "kosi položaj" u hodu.....i sad rondamo po Shopu gledamo te razne ukrase za kamion, zafrkavamo se s zgodnom prodavačicom, i Felix ugleda onaj automat , terminal za plačanje cestarine TOLL COLLECT....za one koji nemaju ON BOARD UNIT za automatsko plačanje u kamionu.....

I tak sim tam, Felix veli kaj je ovo ? Ja mu velim....a kak to funkcionira? To još nisam videl ....ja mu teoretski objašnjavam veli ne kužim....ajmo onda praksa velim ja ....( mala digresija: Naš gazda, iliti interno zvani "Poglavnik" stanuje u mjestu Herford, a to se nalazi između Rheda -Wiedenbruck i Hannovera samo kojih 40km od mjesta gdje smo mi na Autohofu) i kako bezposleni pop i jariće krsti....tak smo mi u cilju EDUKACIJE mog frenda Felixa ....upisali i platili Shell Kartom cestarinu za 40t kamion ali na registarski broj "poglavnikovog" osobnog Mercedesa 500 CSL reg oznake SO-AH 56 ( A za Axel i H za Heitmann) za dionicu od priključka A2 Rheda Wiedenbruck ( radno mjesto ) do priključka A2 izlaz Herford .....kao da je pogavnik išao doma s posla .....i popišali se od smijeha .....naravno da je interna kontrola kod obračuna otkrila "Grešku" i naravno da je Frank službenik na kontroli .....i on se popišal od smijeha ....pital Poglavnika jel bil malo "20 do asa" kad je platil cestarinu za osobni auto koji ne plačaju ( Poglavnik ako fali vozača sjedne još uvijek SAM za volan i vozi ture da posao ide dalje) ....uglavnom morali smo na raport ....i na svi se dobro nasmijali ....izvukli se Felix i ja jer ja Frank poslal kopiju prometne Toll Collect i ispalio je greška sistema ....i nikom ništa.....

Svaki puta se dobro nasmijemo kad se sretnemo Felix i ja .....ima još dogodovština....kao kad je došel novi vozač i nije dobil personalni broj koji mora kod točenja goriva upisat uz pin Shell Karte....bez toga ne može točiti ni na internoj pumpi.....i dok se čovjek pital kaj da dela mi mu rekli nek upiše za pin 001.....i čovjek upiše .....sistem prihvati i toči on 700L Biodiesela .....a Frank ujutro pita poglavnika jel ovaj puta bil "20 do asa s belom" kad je u svoj mercedes točil 700 L goriva u 01 sat ? ....


Dok se Felix i ja spikamo ....dolazi Astra Caravan......moj suvozač....žena ga dovezla....pozdravimo se ...i sad ja sam bio u uvjerenju da je on zadužio taj Axor i da je već duže kod nas ....ispostavilo se da je on PRVI DAN NA POSLU!!!!!! Felix onaj namigne , veli puno sreće ...opet imaš čast da nove učiš....sad mi više nije bilo do smijeha .....otključam Axora, gledam u kabini .....i psujem ko pravi kočijaš.....onaj kaj je zadužil ovaj auto nije izvadil svoje stvari iz njega......za naše skoro pa nema mjesta! Idem do svog auta i sortiram kaj bum uzel sa sobom a kaj nebum .....a i novi je uzel stvari kaj da ide na expediciju do južne Afrike! Naravno je i tank bil prazan.....i šlepu moramo tražiti .....NOVI zove se Christian veli da mu nitko nije objasnil i zato moram ja sad točiti i sve onako po spisku ....jedva nekako spremili naše krpice u kabinu .....ajde prikačili i šlepu ....popunjavamo dijagramske listiće....ko bu prvi vozil? Veli on da nek ja vozim prvi ....vidim cvika nekak čovjek.....a ja nakon toliko godina na EPS mjenjaču opet ovaj komad poluge guraj i vrti ko kuhaču.....AXOR NEMA ni onaj naslon za ruku na sjedalu .....Mislim si dok izlazimo iz kruga kak bu ovo opet tura "veselo veselo zagorci"....sreća pa na šlepi nema više od 10 tona ....papir za printere.....i onda se ispostavi da Christian vozi već 20 godina kamione...u drugim firmama, ali je zadnje vrijeme vozio samo kombije ...aj bar nekaj .....čudno mi je samo kaj onda cvika ako ima iskustva ...ali takve je naravi izgleda ....

Do sada je vozil isključivo NJEMAČKU ....nikad van zemlje ....osim za godišnji kad ide u DANSKU......a mi sad pravo pa za Paris ....tj moramo kroz Paris do mjesta malo sjeverno od Pariza ....i tako vozim ja do Fernelmonta ( iako kasnimo skoro 1h u polasku sve je u "zelenom području"...) on preuzma dalje ....AXOR troši nekih 31L .....nije puno al nije ni malo ....opis vožnje i samog Axora ( subjektivno) dat ću posebno .....

Christian se pita kaj bu slijedeće kad iskrcamo ...velim nekaj u blizini ....a mislim najprije da ćemo u Kronospahnn France po ivericu u mjestu Sully sur Loire.....panika je počela ujutro kad stižemo na prilaz Parizu.....vidim da je uzrujan....veli preveliki stres, gunđa da to nije za njega, da on benu vozil neg samo Njemačku ...smirujem ga i kažem da kad shvati sistem vožnje ovdje da nebu htjel niš drugo nego Francusku voziti....objašnjavam mu ....nema ovdje "žmigavac i čekaj milost da te netko pusti" već .....pogled retrovizor, žmigavac i vuci van ! Ne usudi se ......proba jednom ....ide ....smije se ...veli ovo je ludo...najluđe do sada .....čudi se kako ga puste čim vide žmigavac ....eto , rekoj ti ja .....iskrcali papir ..velim njemu da se javi ....neće , kaže daj ti ...ok , i naravno kao što sam i mislio ...Sully ....vrijeme da ja preuzmem .....do Sully pičimo kroz sami centar Pariza.....gleda ko malo dijete .....deremo 70-80 km/h na 4 trake ....oko slavluka pobjede na Chance de Ellysee .......pa na izlaz Paris Sud .....onda obična cesta do Sully....on gleda ..svi jure 80km/h .....po običnoj ....niš mu nije jasno .....

sad je već 7.01.2008. Ponedjeljak .....

Dolazimo Sully ....čekamo utovar ....otvorili unaprijed sve ...sve skupa trajalo dobra 3 sata .....navigacija veli obična do Pariza, moja u glavi veli 20 km prema Parizu, onda 20 istočno na Autocestu pa preko N104 na A 104 oko Pariza i izlazimo nešto prije zračne luke Ch. de Gaule na A1 ....taman još da na vrijeme stanemo na Aire de Vemars ...jer i sa 2vozača imamo limit .....najmanje 9h odmora u tijeku 30 sati od početka ture!!!!!!!!!!!!!!

Kasno je navečer i unatoč tome da je to veliko odmorište sve je puno ...tako da malo nezgodno stojimo iza već parkiranih kamiona.....on gunđa , ne sviđa mu se to , kaže bit će bučno i nemirno od kamiona koji prolaze.....velim mu ....ne brini se kompa .....ovo NA SREĆU NIJE NJEMAČKA! Ovdje su kolege uviđavni ....prolaze polagano da slučajno ne zaljuljau kolege koji spavaju ....za razliku od Njemačke gdje kad vidi da nema mjesta zaurla motorm i projuri da sve strese .....

Iemo jesti ....veliki pečeni buncek u toču od pive.....uz to krumpir na police ....pivica .....idemo u kamion i tamo još koljemo 2 pive.....spavanje .....


8.01.2008 Utorak

Nakon ustajanja .....krećemo skoro pa odmah ...on vozi prvi ....pitam ga spavanje ...kaže da nemože vjerovat .....nit se čulo turiranje motora niti se ijdnom zaljuljao kamion od prolazećih kamiona......kažem do Aire de Hattencourt imamo oko 2 ure vožnje , tamo ćemo na tuširanje i doručak i kupiti vinjetu za Belgiju....slaže se ...

Naravno da u 6 ujutro ima mjesta ....parkiramo i nutra.....tuš je zauzet....idemo na doručak ....2 jaja s šunkom i bagett 3,50€ uzima i on ....krećemo dalje ....idemo u našu firmu i samo mjenjamo šlepu......točimo goriva i juriš dalje za Hockenheim....e sad mu govorim da je propis kod na da idemo ne na A45 pa dolje za Frankfurt već po običnoj na Winterberg-Marburg-Gießen...i izlazimo malo prije raskrsnice Gambacher Kreuz .....uštedjeli smo 70km ukupno skoro 10€ cestarine.....a brži smo nego da smo išli na A44 do Unna pa na A1 do Westhofena i onda na A45 do Gambacher kreuza gdje idemo na A5 pa preko Frankfurta na Darmstadt tu na A6 do Hockenheima gdje se mijenjamo s kolegom ...on uzima našu .....mi njegovu i vraćamo se za Erwitte....

U Hockenheimu noćimo ...naravno uz pifce .....

9.01.2008. Srijeda


Prije 9:30 nesmijemo dalje .....kolega je u noći odmah pored nas ostavio svoju i uzeo našu šlepu.....dobar neki dečko nije nas budio .....ajmo istim puten
nazaj ......kad oko podne meni kruli ....velim nek vozi na parking tu .....idemo u imbiss....klopa pa dalje ....u Erwitte mjenjamo šlepu ......carinska žnjora.....računala opet za Wels ( kao i sa Ivanom Groznim) ....termin 4:00 ujutro za istovar.....došli smo u 2h , počeli u 2:30h. završili u 3h i u 3:15 h na Autohofu u Welsu ......do 12:30 nema mrdanja !

10.01.2008. Četvrtak...

Hoće znat kaj bu dalje ...rekoh moja kristalna kugla veli da idemo za Ploessberg, tovarit daske za Aachen ili negdje tamo i onda tko zna ...on već u glavi računa ....misli u petak ujutro iskrcamo pa doma....e rekoh .....nemoj se nadat da će nam dat da budemo gotovi u petak na placu u 10 ujutro .....ajde vozim ja do Plossberga....točno 4 sata ....rekoh stari ovdje ćemo sigurno biti pretovareni ....on pizdi , ja to ne vozim kaže ....ma buš ti to vozil i te kako relativno brzo nakrcali i znam , daske su stajale vani a kišilo je i nasaugale su se vode....Axor jedva vuče na maloj uzbrdici ....i gas ....idemo za Emmerich ....gradić na granici Holandije i Njemačke ...opet on računa ....rekoh dečec račun bez krčmara !

Ja mu predlažem da kojih 2-3 sata pred Emmerichom stanemo i delamo 9 sati pauze......krenemo ujutro i oko podne iskrcamo .....i imamo friško upravljanje na raspolaganju ......veli ne ...ok dečec ...( ima 42 godine) ......vozimo i dolazimo u Emmerich oko 4 ujutro.

11.01.2008. Petak

Sad smo tu i moramo čekat jutro da iskrcamo .....on se gura odmah u 7 da idemo na iskrcaj ...ja velim ...čekaj do 13h ...ne veli imamo dosta vremena do placa onda .....rekoh brus kad se javiš da si slobodan ...najebat ćemo ....smijemo do 9:30 voziti onda bi morali pauzu od 9 sati !

Iskrcamo , i javljamo se ...opet nek se ja javim .....i kao što sam rekao ....piči za Hattem u NL i krcaj za Westag u Rheda ....ima 87 km do tamo .....
On ljut iskače i auta .....skače doslovno u krug .....ja se smijem ...rekoh sad smo tek u govnima! Kaj sad pita ....rekoh sad moramo opet kemijat.....

vadi dijagrame rekoh...stavljaj novi ....na starome ne upisujemo grad......ove sad ubaćene ako nas ne ulove ćemo zaboravit ....a ove izvađene ćemo upisat doma ....i sad smo u govnima ako nas ulove....prvi puta od kad sam u novoj ispostavi moram kemijat zato jer se nisam htio s njime svadit!
Rekoh, da smo se javili u podne ...imali bi čiste dijagrame....i bilo bi kasno za utovar u NL ....sad pušimo generalno!

On zove svoju ženu ......van kamiona ....mamica ga smiri ( fala bogu pa izgeda ima pametnu ženu ) , on je već htel se vratiti i otić po papire ....odmah je mirniji .....još kad mu je poslala SMS .....ko novi je ....došli u Hattem .....20 paleta BIG BAG ( alumunijski prah ) za Westag .....i da još iskrcamo ....to je samo 15 minuta od placa ....još dobili i kavu kod mušterije....ajde vozim ja .....sad me ionako boli ....zna se kaj .. ak nas ulove bit će skupo....dolazimo u Westag .....nema više danas iskrcaja ...još bolje...zovem .....šef veli ostavi šlepu tamo ....i dođi na plac ....izbacite stvari od kolege koje su ostale ......i drugi ste tjedan i dalje skupa ( nema auta za novog kolegu) .....rekoh Carsten, daj nam bar Actrosa drugi tjedan ovo je MAAALLLLO ,, i rekoh da znaš da smo danas zaje....dijagramske ...i malo smanji gas ....mi bi malo i spavali a ne samo vozili!!!!!!! Carsten veli , znaš Rudi da nemam Actrosa, ovi Megaspace idu u ponedjeljak za ispostavu U CZ ! Rekoh pa u Erwitte ti stoje 15 komada jer nemaju vozača !!

Uglavnom Christian i ja smo i slijedeći tjedan zajedno ....u Nedjelju krcamo kod Bertelsmana ( jako dobra firma i dobro plačaju ture), vozimo za Speyer ( kod Mannheima) ...idemo za Darmstadt gdje krcamo u firmi RESOPAL za Westag!!!!!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom