Tema: Rim
Pogledaj jedan post
Old 07.01.2018., 20:22   #3478
Napisat ću detaljniji osvrt na put, ali mi smo Roma pass preskočili, kao i kupnju karte za Coloseum online. Roma pass je preskup ako imaš stan unutar 20min hoda od Coloseuma i/ili centra. Metro smo koristili 3 puta, kad smo došli za do stana i do Vatikana i natrag. 3*1,5*2=9€ i kartu za Koloseum platili na ulazu (ne na vanjskim blagajnama, nego se odmah može ulaziti unutra i poslije securityja su blagajne, nema reda jer ljudi ne znaju i čekaju u koloni za vanjske. Redar šeta i preusmjerava ljude iz kolone ako čekaju krivo) 12€ *2 (na internetu se plaća +2€ po karti za rezervaciju koja uopće nema smisla jer je red za šaltere s rezervacijom bio veći nego naš bez iste). Dakle 33€ za oboje. Busom smo se vozili često (10ak puta) i besplatno, ne znam jel im gradski bus besplatan generalno ili se samo puno švercaju, ali niti jednom u 4 dana nismo vidjeli da je netko platio kartu, pitao vozača za istu, da je vozač ikoga zaustavio, ikakve kontrolore niti išta drugo, pa smo i mi tako...

Roma pass za 48h je 28€(*2) ili 72h 38.5€(*2).
Osim ako netko baš ne želi prilagoditi put onom što RP pokriva/nudi/daje popust mislim da se ne isplati i da se taj novac može i bolje potrošiti

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom