Pogledaj jedan post
Old 10.02.2009., 01:44   #87
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
Ako vam sestra ne da račun, na putu doma nazovite besplatni broj Porezne uprave 0800 1001. Tako neće znati tko ih je prijavio pa se ne morate bojati da će vam idući put izvadit pogrešan zub .

Ja sam insistirala na računima, bila ukupno 4 puta i od toga 2 zadnja puta dobila račun da nisam A rekla. To je moja mala pobjeda, ali moramo se svi izboriti za sebe i da pravna država profunkcionira.
Zubima sam super zadovoljna, a ako su okretale očima meni iza leđa, za to me zabole uvo .
Lijepa ti je pobjeda! Steta sto stomatolozi u ovoj drzavi nisu organizirani kako treba pa se nisu uspijeli organizirati za normalne cijene. A to nije 50 kn po plombi.

Ti trazis za plombu od 50 kn racun? Slazem se da zivimo u pravnoj drzavi i da je potrebno postivati zakone, pa i porezne. Ali da li je tvoja zamolba moralna?
Ako znas malo matematike izracunaj koliko poreza, prireza i cega sve ne se odbije od tih 50 kn. Pa ce ti biti jasno zasto su ti sa smijeskom dali racun. Jer im i tih 50 kn ne znaci puno kada uzmes koliko kosta, za vrijeme koje si ti provela u ambulanti, rad doktora, rad medicinske sestre, najam ordinacije, ciscenje te ordinacije(ako nisi znala odlaganje infektivnog otpada je jako skupo), rukavice, sterilizacija instrumenata, stolice, ona turbina koje se svi boje i dijamantni nastavak na njoj, lampa, sam materijal za plombu koja ce ti trajati godinama, deset godina, dvadeset? Koliko ti traje frizura koju sigurno nigdje neces naci za 50 kn?
Ti kad udjes i kazes dobar dan se na tebe potrosilo 50 kn, a kamoli kada jos dobijes kakvu uslugu.

Po tebi bi taj stomatolog trebao raditi za besplatno jer su ti vec naveli koliko je iznos glavarine a koliko su iznosi troskova.
Tih 50,100,150 kn ne ide u vecini slucajeva stomatologu u džep nego ide u potpomaganje troskova lijecenja koje "kao" placa HZZO. Tako da ipak se pokriju troskovi nezahvalnih pacijenata.

Ako se pitas zasto ipak neki stomatolozi puno zarađuju-> zato sto puno rade. A to je opet ispod svih europskih i svjetskih standarda.
Probaj otici negdje vani pa reci da si platila 50 kuna za plombu i cak dobila racun. Iako si dobila uslugu koja je na razini europske vani ce misliti da su ti tu plombu stavili nogom i da je od plastelina. Jel se uopce moze kupiti plastelin za 50 kn?

Ali doci ce na svoje, stomatolozi ce reci dosta i raditi sve preko racuna. Pa ce plomba biti 400 kn. Ovako oni tebi cine uslugu, iako to ljudi ne shvacaju. Jer oni riskiraju da ih prva budala prijavi inspekciji, a ovako ipak imaju nizu cijenu usluge koju si ljudi jos uvijek mogu priustiti. Ako nisi znala na doktorima i koeficijentima njihovih placa se prelomilo tamo devedesetih da drzava ne bankrotira. Sto ces, doktori su humani, pa pristaju da ih se gazi.

Rekla si da si imala 3 plombe-> 150 kn. Kada ti to bude 1200 kn ces kukati zasto si isla traziti racun.
buckic is offline  
Odgovori s citatom