Pogledaj jedan post
Old 14.03.2012., 20:46   #87
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Revanšizam u institucijama stvara otpor na svim razinama. Ako ćeš se osvećivati udbašima, pretvorit ćeš ih u opasne i moćne protivnike. Ako ćeš šikanirati "vojna lica", oni će ostati lojalni JNA. Ako daš odriješene ruke povratnicima, nastat će kaos. I onda ti problemi, podjele i kaos ulaze u sfe sfere društva. Onda se to osjeća i u krčmama a Šime i Jure se sjete da je jednom ćaća bio u ustašama a drugi u partizanima.
Vidim da seciranjem ove teme možemo postići dovoljno visoku šansu da nađemo zajedničku dijagnozu,ali prije svega,da ti odgovorim;

-Revanšizam nad aparatom RSUP-a,UDB-e i ostalih funkcionera od strane emigranata i unutarnjih subjekata(primjerice političkih zatovrenika)mogao je doći,ali na pravni,pravosduni način.Ja to pozdravljam i priželjkujem da se dogodi.
Ali to je revanišzam sa imenom i prezimenom,i po mojem mišljenju ne prelazi granicu nacionalne općenitosti.
Osveta pojedinačna ili skupna ograničava se na ciljan broj ljudi-zašto Udruga političkih zatvorenika u komunizmu nije tužila ili se više potrudila u gonjenju odgovornih funkcionera koji su ih strpali u zatvor?!
To je opravdano,ali po meni ne ulazti u kategoriju pomirbe.Odgovornost za zločin ne jenjava i takve bivše špijune i milicionere i tužioce treba goniti do kraja.
Opet,tebi je to pomirba.Meni je to kržljavo pravosuđe.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom