Tema: Regresija
Pogledaj jedan post
Old 30.05.2015., 11:08   #902
Teorija nije neovisna o praksi niti obratno, samo modeliranje iskustava iz prakse i instrument usavrsavanja iste.

Zanimljivo je da je medju "elitom" hipnoze, odnosno medju onima koji su modernu hipnozu stvarali i od kojih potjece vecina toga sto se danas radi (ukljucujuci regresoterapiju) zanemariv broj onih koji su prosle zivote u regresijama nesto previse ozbiljno shvacali, to uglavnom dolazi iz najdoljnjih slojeva hipnopraktikanata (u smislu znanja, iskustva, ugleda itd). Za jednog od najpoznatijih autora knjiga na tu temu i regresoterapeuta u toj domeni (ne mou se sad sjetit o kome se radilo, al jedno od najpoznatijih iena, psihijatar koji se vremenom iskljucivo tome posvetio, napisa par knjiga itd) sam od covjeka (jedan od najpoznatijih instruktora hipnoze u SAD-u) koji ga je poducavao cuo (u nekom video materijalu) da je bio prlico los i trapav u istoj. Ne treba naravno pri tome zanemariti niti polsovne interese. Netko tko je bio no-name psiijatar na taj nacin moze naci vro izasnu specializiranu nisu i zaradjivati neusporedivo bolje, iako ce prilicno izgubiti na ugledu unutar struke. Mogl bi se redi da odnos iskustva sa regrosoreligijom u stvari ima suprotnu korelaciju, sto se bolje poznaje hipnoza to je manje sklonosti prihvacanju takvih stvari kao kakvih fizickih realiteta.

Sto se terapijske koristi tice kako rekoh to je drugo pitanje i nema uopce veze sa time radi li se o stvarnim proslim zivotima ili mentalnim projekcijama.

Koliko su ti odgovori bitni ovisi sto ti je opcenito bitno u zivotu. Meni je drag Platon, ali mi je draza istina i ne mogu osobnu psiholosku korist predstavljati objektivnom istinom, koja mi je ipak vaznija.

Zadnje uređivanje Beljki : 30.05.2015. at 12:01.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom