Pogledaj jedan post
Old 27.10.2016., 09:44   #2
Moj savjet bi bio da se prije bilo kakve reakcije pokušate ohladiti da možete normalno komunicirati .

No ja bih svakako savjetovala da se poštuje neki red kod rješavanja problema: razgovor s učiteljicom (razredna nastava ili profesor viših razreda?), ako tu ne nađete zajedničko rješenje/objašnjenje onda stručna služba, ravnatelj. Na kraju bi tek došlo do prosvjetne inspekcije, no puno se toga riješi i već na nižim razinama.

Kad smo kod lektire, zadaci vezeni za nju se obično daju bar nekoliko tjedana ranije i učenicima se kaže do kad lektiru treba donijeti tako da , ako je bila bolesna četiri dana, vjerojatno je već ranije bila upoznata do kad tu lektiru treba pročitati/napisati i kad je treba donijeti.
Za ovaj monolog na papiru ne bih znala, ali ako je vezan za lektiru onda bih rekla da je isto trebala već ranije znati do kad ga treba napisati. Ako nije vezan, već je to poseban zadatak koji su dobili za zadaću tijekom ta četiri dana njenog izostajanja, onda je to druga stvar.

Malo razumijevanja od strane učiteljice tu nedostaje, ipak djeteta nije bilo u školi četiri dana, no to je opet samo vaša strana priče.
Ja bih ipak otišla do učiteljice ako ima informacije pa pokušala saznati i njenu stranu, da objasni kako to da je djetetu nije produžila rok na račun izostanka.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom