Pogledaj jedan post
Old 04.03.2008., 16:30   #18
Quote:
cica_mica kaže: Pogledaj post
Vavi,bas si opi*en

A sad da se vratim na temu ...
Ovako,vidim da se jadan Vilko slomi pisajuci o AU - i svaka mu cast na tome jer meni bi vec jednom dosadilo
Ja imam dosta poznanika ,pa i prijatelja - koji su se vratili u HRV iz AU -
Bas kad sam pitala ovog jednog prijatelja sto se vraca u HR - kaze mi , yebate ja tamo radim kao konj ,samo posao -kuca -posao i kad dodjem u HR vidim da sve ono sto ja imam u AU imaju i oni u HRV bez da crnce po cijele dane a uz to su jos u svojoj Domovini - i eto odlucio sam se vratit.

Od mene se nikada nije culo da hvalim australiju, nego uvijek pisem istinu.
Ima svoje dobre kao i lose strane....socijalno joj je jedno od najvecih problema u usporedbi sa Evropom...ali to moze samo znati onaj koji nije nikada primio socijalno....jer nije postajalo do 1974...dok je svugdje po vecini svijeta bila normalni uslovi bolovanje placeno.

Sa ovom temom zelim otvoriti oci osobima koliko je i tesko doci i koliko i kosta....nije to otici u Njemacku ili Irsku.

Sta se tice zivota on nije za svakoga da zivi ovdje ....danas u usporedbi sa 40godina unatrag nema usporedba koliko je sada bolje i lakse.

Samo treba biti iskren sa sobom...sta ocekujes od Australije i kakav posao?

Osoba koja imaju samo srednje skolovanje mogu zaboraviti u Australiju....i mi imamo takove nezaposlene, imamo i inginjere raznih nacija koji voze taxije po Sydneyu i Melbournu.

Mnogo osoba zaboravi kada su dosli da nisu radili nego su se doskolovali ili su radili razlicite poslove dok nisu dosle na nesto bolje....sta rade sada ....a odgovaraju drugima nema problema posla koliko zelis....jest ima posla , gdje i koliko daleko i koliko se placa.

Ali ako ste stvarno skill zanatlija pogotovo sa iskustvom posla ima....ali kako doci?

Zato i pisem ovu temu....jer to je najveci problem.
Ukoliko imate sponsora vi ste u redu, ali doci ovdje drugim nacinom je veoma tesko.

Prosle su godine kada je Australija trebala podignuti stanovnistvo do negdje oko 1980....danas oni to ne trebaju nego TREBAJU STRUCNU SKILL OSOBU.....a njih ima sve manje po cijelome svijetu

A najvise je zajebala labor parti kada je pocela uzimati Azijce kao migrante.

Samo toliko da znadete vi ste iza Azijca u redu za posao...prije ce zaposliti njega nego vas.

Nekada je bila "Bijela Emigracija" i njihove sluge kao Libanezi, Arabi i Indijci, isto govno kao i u UK.

Tako da se razumijemo ja ne reklamiram Australiju za dolazak ....nego toliko osoba zeli doci ,a nije im jasno koliko malo prilika imaju i koliko je trosak.

E sada mnogi se nece sloziti sa ovim sta ja kazem.

Da otidjem jedan korak dalje i kazem sta znadem 20-30 godina je slijedece ....ova zemlja ne moze imati mnogo vece stanovnistvo ....jer nema vode niti proizvodi dovoljno elektricity....i sve se vrti oko Sydneja i Melbourna ....sta ce uskoro u slijedecim godinama postati nezaposlenica i propast, sa osobima koja nemaju osnovno znanje snalazljivosti....kako da prezive u losim uslovima ....nesto sta mi drugi znademo i zivimo godinama u susi i bez vode.

Australija ima 21 milion stanovnika ona ne moze imati mnogo vise, jer nema obradljive zemlje sve je uz obalu, vjetar nosi zemlju, i prekasno je da se takova zemlja ponovo obradjuje jer se je izgubila.

Ne moze se zivjeti samo od IT i kancelarija, da to postoji treba razvijena industija sta je i imamo , ali nemamo vodu da se ta industrija moze razvijati i stotine hiljada osoba zaposliti....ali tko sam ja?....samo jedan od osoba kojih ima mnogo koji zapazuju godinama, sta se dogadja ....i sada ce probati labor drzava sve to ispraviti u 5 -15 godina

To je za osobe koje su to trebale srediti /a ne zapustiti zadnjih 50 godina, ako ne i prije.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline