Pogledaj jedan post
Old 12.11.2012., 12:11   #1094
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ciljne vrijednosti PV su su 0,20-0,30
INR 2,0-2,5-3,0.
Mirovanje /strože/ je potrebno do nestanka otoka i lokalne osjetljivosti.
Dakle trebali bi napraviti kontrolu hematologa.
A kontrolni doppler se može radi oko 2-3mj nakon dg.

Pozdrav svima,

ja isto kao i vi svi imam problem s DVT te vam se pridružujem sa svojim pitanjima i iskustvom. Naime prije operacije diskus hernije ležao doma(presjeklo me) nešto više od 2 mj uz minimalno kretanje (Wc, tuš) i malo korištenje noge(šepajući ili štake) koja me bolila od hernije diska, a nakon 7 dana od operacije dobio sam DVT na cijeloj nozi po kojoj sam malo ili nikako hodao. Naravno nitko prije operacije me nije upozorio na posljedice dužeg ležanja ili nekretanja. Također nakon što sam dobio otekline rekli su mi da je to od upale mišića te da uz paracetamol nastavim hodati. I to je bilo tako 4 dana sve dok lječnica opće prakse kod koje sam došao na vađenje konca nije posumnjala na DVT. Nakon hospitalizacije od 8 dana kad skoro ništa nisam hodao(malo pred kraj). Sav sam se bio ukočio i od prije i nanovo od ležanja. Tri dana poslije ponovo sam u bolnici je sam imao noću groznice tako da sam sav bio mokar. Tada me šalju na sve moguće pretrage(ultrazvuci srca i bubrega, štititnjače, CT abdomena i pluća, snimanje kostiju, rentgen zdjelice, punkciju koštane srži) na na sreću sve je bilo ok. Nakon 14 dana me otpuštaju doma i ja sam u tom periodu u bolnici pomalo hodao (noga po noga) 3* dnevno po 45 min.Kod otpuštanja su mi rekli da mogu biti na nogama(što se tromboze tiće) cijeli dan uz jedan sat odmora prije podne i dva sata popodne.Odmor im je osim ležanja i sjedenje malo položeno s nogom odignutom od tla 20-30 cm.
Prognoza im je da nakon tri mjeseca skinem čarape ili zavoje te da još tri mjeseca pijem tablete te da me nakon toga ako je dopler u redu skinu i sa tableta.
Što se tiče genetike su mi rekli da to rade ako se jo jednom pojavi.

Evo nakon mjesec i po dana od dijagnoze, na nogama sam tokom dana cca 4*1,75 sata po kući i od toga svaki puta pola sata na traci za hodanje od 1,2km/h, ostalo ležim.

1.Interesira me što je to mirovanje strože i dali hodam ili gibam premalo ?
2.Dali se tokom dana može odmarati, ležati u elastičnoj čarapi ili zavojima?
3.Pv mi je prvi puta nakon otpuštanja iz bolnice bio 1,43(1,5 tableta-2 tablete drugi dan) pa zatim drugi put 1,53 (2 tablete). Sad pijem 2,5 tableta na dan. Dali je to jako premalo i opasno od retromboze. Lječnici tvrde da nije jer se vveć kreće.
4. Elastične zavoje imam i na nozi koja nije bila zahvaćena DVT i koje sam trebao nositi 1mj koji je već prošo no ja još nosim i neznam dal da prekinem ili ne. Također sam kupio čarape ali sam dobio sa gačicama te neznam da da nosim na obje il da odrežem jednu i da to mogu.
5.Dal mogu na rehabilitacijske vježbe radi kičme.
6.Koliko su česti slučajevi ponovne tromboze nakon što se skine sa tableta

lp

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.11.2012. at 16:48. Reason: popravak citata
kipper is offline  
Odgovori s citatom