Pogledaj jedan post
Old 03.05.2008., 01:00   #8
jasam posle srednje skole krenuo od firme do firme, nije bilo konkursa na kojise nisam javio, ili cak dosao da se informisem i prije nego se nesto otvori.
ma trazio sam makar da radim gdje u kakvom kaficu, i nisam dobio.
ma nista. kazu treba diploma kompijutera , ja donesem, al popusim, kaze treba diploma jezika ja znam bolje od njega, al popusim.
najvise sam trazio neka prodaja, ili slicno.
ma nisam dobio. ali sam vidio one sto rade na procenat, i tu sa poceo uciti posao, i dovrsio sve sto sam nasao od engleskog jezika, u bosni. pa sam dozavrsio obrazovanje o kompijuterima, pa skola knjigovodstva, jer sam ekonomski tehnicar, pa da imam kakav bilo papir, ali nisam tu mogao da zaradim da idem na fax i radim,.
pa sam skupio nesto kinte otvorio tezge po trznicama, i nasao par jarana da rade za mene,. pa sam se uvezao sa tetkom, on poceo nesto da petlja sa nekim turcinom i otvorili firmu malu u bosni gdje sam ja.
pa sam od njih nabavljao neke stvari, pa sam zatvorio neke od tezgi, jebiga negdje prolazi negdje ne.
pa sam prodavao licno po malim prodavnicama sitnice, a i po trznicama za ljude, po narudzbi.
pa sam dobio posao za eufor u kujinji , pa se premijestio na gorivo, pa dobio posao u kbr u afganistanu, pa se prebacio u irak na gorivo.
i evo sad pisem iz nocne smijene.
sef sam nocne smijene na benzinskoj stanici u jednoj od baza u iraku.

nismo mi svi imali priliku pohadzati studije i da radimo za velike pare u nekim od tvrtki.
ali bitan je trud, i da pokusavas na sve nacine da zaradis, i da nadzes posla.
nemogu svi raditi u tim tvrtkama, ali se definitivno, ako je covijek sposoban imalo moze naci neki od nacina da se napravi ili nadze neki pristojan posao, stekne iskustva, a onda trazi veca pozicija i plata.
ali sjedeci kod kuce i govoreci sta cu dzaba pokusavat,kad necu dobit,sve je stela i slicno. tako se ne pocinje raditi i ne dobija iskustvo.
a znam likova koji imaju po 30godina i radili mijesec dva ista u zivotu.

treba shvatiti situaciju u kojoj se nalazis i bezuslovno pokusavati da napravis svijet ugodnijim mijestom za svoj zivot.
nemozemo kao don kihot trcati na firme , ali zato moramo negdje poceti od necega, i neprestano se obrazovati.
ja se nadam da cu imati srece i kada zavrsim ovdje da cu opet naci neki dobar posao. al ako ne snaci cu se.
samo onaj ko pokusava moze da uspije nesto da uradi.
Lacky Luck is offline