Pogledaj jedan post
Old 20.11.2008., 22:20   #49
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
daj mi reci jedno,tebi je ginekologica samo ovako rekla da se radi o klamidiji ili ti je radila bris?jer ako je samo ovako rekla svaka čast takvoj doktorici ali to nije normalno i to je čisti nemar,za dokaz dali imaš klamidiju ili ne trebala je napraviti bros na klamidiju koji bi to potvrdio i onda bi prema tom brisu dobila antibiotik a ne napamet

i uopće nemora biti da je stvar ginekološke prirode nego možda je ipak stvar u mjehuru i možda imaš upalu mjehura nekom bakterijom pa te zato peče kad mokriš i imaš ostale simptome,i još nešto je to nema veze što si ti pila ninur i nolicin,antibiotik se treba piti prema antibiogramu(to je popis antibiotika koji se dobije na nalazu od briseva ili urinokulture kad se izolira bakterija recimo iz mjehura ili putem brisa za klamidiju s ginekološke strane i onda oni taj tvoj uzročnik tamo testiraju na više antibiotika i promatraju tamo na koji antibiotik djeluje taj tvoj uzročnik i prema tome se mora piti antibiotik a ne napamet jer nemora značiti da je djelovao),znači možda ipak imaš upal mjehura ali pošto nisi dobila antibiotik prema antibiogramu nije djelovao jer s emožda potrefilo da baš ta dva koja si ti pila nedjeluju na tvoj uzročnik i zato je važan antibiogram



znači ti trebaš napraviti urinokulturu s antibiogramom(to možeš tražiti dr. opće prakse uputnicu za to) a kod ginekologa trebaš napraviti cervikalne briseve pod koje spada i famozni bris na klamidiju i tek nakon te dvoje pretrage ćeš POTPUNO SIGURNO ZNATI od kuda potječe problem(dali mjehur ili vagina) te koju bakteriju točno imaš( A NE DA TI NETKO OVAKO BEZVEZE KAŽE BEZ PRETRAGA POŠTENIH) I DOBITI ĆEŠ ANTIBIOGRAM o kojem sam pisala zašto je važan


kad ti dođu ti nalazi onda treba vidjeti što zapravo imaš i prema tome uputiti partnera isto na briseve,sex s kondomom je moguć ali bolje ne za vrijeme liječenja i sad kad već piješ antibiotik te pretrage nemožeš raditi sad nego treba proći najmanje mjesec dana od zadnje tablete da nebi bili lažno negativni nalazi


ali ovo za tvoju ginekologicu kako ti je rekla bez pretrage da imaš klamidiju je u najmnaju ruku,kaj je vidovita možda?užas

eto toliko o našem zdravstu
da baš tako, dala mi je napamet taj lijek jer u mom selu nema mogućnosti napraviti te sve pretrage pa mi je dala to prije nego odem u zg na taj test za klamidiju (tako je ona rekla)

a tebi puno hvala na opširnom odgovoru
linea4 is offline  
Odgovori s citatom