Tema: Irska
Pogledaj jedan post
Old 13.11.2017., 10:15   #5350
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
nije to neusporedivo, u dublinu i doktori imaju cimere, 90% naših ljudi radi za minimalac, bolji posao je jako tesko naći u irskoj, ko se uspije maknut sa minimalca to je mozda 200-300 EUR gore i amen, nema dalje, dalje je mahom rezervirano za irce (itekako se gleda ko si i šta si za neke bolje pozicije)

ljudi se zanose sa ciframa i pričama kako posla ima, a pravo pitanje bi trebalo biti "kakvog posla ima" - imas koliko hoces onog posla kojeg irci ne zele radit, a ne zele ga radit s debelim razlogom
Opet ti sa tom kuknjavom. Ok, nisi uspio u Irskoj, buhu cry me a river.

Kakvi doktori koji zive s cimerima, o cemu ti baljezgas. Jel tebi jasno da se u toj struci krece sa 40kE godisnje i vise plus prekovremeni kojih je poprilican broj. Nakon par godina si na preko 70kE, kakav zivot s cimerima u Irskim supama sta je tebi.

To sto se ti nisi maknuo sa minimalca ne znaci da se drugi nisu. Moja sogorica sa 25 godina i gimnazijskim obrazovanjem bez dana radnog staza u Hr je danas menager u Starbucksu. Nikakve veze, partijske knjizice ni Irsko drzavljanstvo. Tko hoce moze, samo treba bit voljan raditi i uciti.

Minimalac je za ljude bez nekog specificnog znanja i iskustva ok za pocetak ali ako si iole sposoban nece ti trebati dugo da nadjes bolje. Ne znam niti jednu osobu koja je tu duze od godine dana a da i dalje rinta za minimalac, ne kazem da ih nema ali nije ni da mi se gubi vrijeme zlabrajuci o socijali, FiSu, raznoraznim naknadama, lijecenju na EU zdravstvenu i slicne teme pa ih izbjegavam.


Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
usluge su u irskoj brutalno skupe, jedna vrećica veša (ona za kunu u kauflandu, intersparu i sl.) košta od 8EUR na više i za tu cijenu neces dobiti omekšivač, nego neki najjeftiniji prašak (nerijetko mi je odjeca ostajala prljava), a u takvu vrećicu ti stane ručnik za tijelo i mozda 1-2 majice kratkih rukava, da ne govorim o čarapama, donjem rublju, pidžamama i sl. odjeći koju moras cesto prati
Jutros sam tankao auto na benzijskoj pa sam bacio pogled na cijene u praonici kad je vec KillerDog pitao. 10kg odjece je 8E, na masini za 4E je izblijedila naljepnica za kilazu pa ne znam ali bubanj se cini velicine za bar 5kg vesa.


Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
ne bih se slozio - nigdje nisam našao pivo jeftinije od 5 EUR, a i tu cijenu sam nasao u nekoj rupetini, preskupo je to.....ginis je jeftiniji kod nas nego u dublinu
Nije sve Temple Bar.
Ako ti je bitna cijena imas Wetherspoon na par mjesta u Dublinu, tamo su pive ispod 4E a mozes i klopu narucit.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom