Pogledaj jedan post
Old 22.03.2009., 17:24   #16
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Prvo neka odmah prestane koristiti lijekove za smirenje, jer oni samo rade kontraefekt. Oni te još više "spuštaju" umjesto da te "dignu".

Drugo, neka ode svom doktoru i traži uputnicu za psihijatra. Da, psihijatra. To što netko ide psihijatru nije sramota, niti je znak da je slabouman ili opasan za okolinu što mnogi na temelju uobičajenih stereotpa misle. Psihijatar će malo razgovarati s njime (da postavi dijagnozu) i propisati mu antidepresive koje će morati piti određeno vrijeme i povremeno se javljati na kontrolu da se vidi da li terapija djeluje.

Moguće da će ga uputiti i na neku vrstu grupne terapije, a korisno je da se čovjek počne baviti nekim sportom ili nekom drugom aktivnošću (jel svira možda kakav instrument?).

U suprotnom će mu biti sve gore, dok se jednog dana ne ubije...

Sretno...
Možda bi i on mogao nastaviti dalje, posavjetovati se s psihologom i ostalo, ali je problem u tome što je postao ovisan o travi kao drogi, i što ga ona dovodi do takve situacije...a znamo da nije lako se ostaviti toga...i zbog toga on upada u depresiju i nema volje za ničim. Svira jedan instrument, već dugo, ali, kaže, da nema volje više ni s tim se bavit. On to nije nikome rekao, već meni, a sada je moj problem kako njemu pomoć...Izgleda da ga ja jedino mogu spasit, ali ne znam kako. Koliko sebe trebam žrtvovati da bi njemu bilo bolje...?

Inače, hvala puno, puno, puno...
theone123 is offline  
Odgovori s citatom