Pogledaj jedan post
Old 13.12.2009., 23:30   #20
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Ovako, ja već dvije i pol godine imam problema sa želucem! Bila sam kod dvije doktorice opće medicine(mijenjala ih zbog promjene prebivališta) i ni jedna me nije htjela uputiti dalje da se vidi uzrok problema. Sad sam opet kod treće jer sam opet promijenila prebivalište!

Kako se stanje samo pogoršava, ja sam si uplatila sistematski u Suncu i naravno, upućena sam i na gastroskopiju u četvrtak!To mi je pokriveno sistematskim, no slanje uzorka na analizu plaćam 300 kn, a test na bakteriju 100. Ukupno je to 2100 kn. Uz napomenu da sam nezaposlena a ovo sve sam si priuštila odričući se svega i svačega!
I sad me zanima, ako mi se propiše kakav lijek, moram li sve kupovati ili ipak mogu doći doktorici i ostvariti pravo.
Jer, u slučaju da se radi o liječenju helicobacter pylori, radi se o tri antibiotika!

isto me zanima kako stvari stoje kad se ide privatno ginekologu pa vam treba ili recept ili uputnica???
dr opće prakse uglavnom poštuje nalaz bez obzira da li je privatno ili iz sustava HZZO-znači obavezan ti je napisati recept ako to bude preporučeno po specijalisti internisti,gastroenterologu-ako to nalaz gastroskopije bude zahtijevao...
što se tiče ginekologa....svaki pacijet ima pravo i obavezu odabrati na primarnoj razini zdravstvene zaštite -dr opće medicine,dr stomatologa i žene dr ginekologa....to znači da ti dr opće ne može propisivati uputnice za ginekološke preglede u bolnici i sve što iz tog pregleda kasnije zahtijeva ginekolog iz bolnice....zato moraš imati odabranog ginekologa taman da ga ni jednom ne posjetiš.....a kad ti privatni propiše neki lijek tu stvari malo drgačije stoje.....svaki dr svojim imenom i prezimenom stoji iza terapije koju je propisao...tako da ginHzzo nije nužno dužan propisati rp za ono što nije pregledao i sam ustanovio....ako je pogrešna dijagnoza onda je on kriv....iako bi po mom mišljenju trebao poštovati mišljenje svojega kolege...tako da su tu različita iskustva....neki dr hoće prepisati rp a neki ne ...i to je njihovo pravo ili odgovornost....iako....oni uvijek mogu napisati šifru specijaliste svojega kolege i na taj način se vidi da to nisu ordinirali oni....
jesam li pomogla ili dodatno zakomplicirala????
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom