Pogledaj jedan post
Old 11.03.2010., 10:05   #62
evo..ja mogu iz prvog lica jer je moj mladji sin bio malteretiran od jednog genijalaca..
prvenstveno, treba imati kontakt sa skolom cijelo vrijeme...ja sam od onih mama koja bez pardona digne slusalicu i stusti sve sto mi je na dusi pedagogici...pocev od prituzbi na rad profesora (tipa bacanja tenisica djeteta kroz prozor) do prihvacanja kritike ako moje dijete ucini nesto neprimjereno...najgore sto covjek moze uciniti je da suti...uglavnom da se vratim na to maltretiranje..

kad mi je mali rekao s cime se suocava, a stariji sin (srednjoskolac) potvrdio da se radi o par nasilnika i jednom kolovodi, ja sam nazvala skolu i rekla da u roku od odmah poduzmu nesto, inace da cu ja poduzeti sama

reakcija skole je bila - pozvali su policiju.
zavrsili smo na obavjesnim razgovorima i moj mali (ja s njim u pratnji) i nasilnici s roditeljima.
to je dalo rezultata, vjerojatno sto su roditelji nasilnika "normalni" pa kad su se suocili s policijom, izjavama, rezultiralo je da su moje dijete ostavili na miru.
doduse i moj stariji sin se ukazao nekoliko puta na skolskom dvoristu, zlu ne trebalo (s izričitom zabranom da ih smije dirati prvi)
da odmah napomenem, iz razgovora s policijom se dalo skuziti da ni oni tu nemogu previse uciniti, prekršajni (il kako se vec zove) sud za mladez jos manje, jer su rasponi kazni smijesni

mislim da se negdje na ljeto 2008 mjenjao zakon i da je skola nakon sto obavi razgovor s djetetom i roditeljima problematicnog djeteta, ako to ne urodi plodom, duzna pozvati centar za soc. rad da preuzme dijete i RODITELJA u daljni postupak (teoretski zvuci ok, nemam pojima jel se provodi u praksi, ali ako je tako tu ima materijala da se i skola dokaci radi ne-reagiranja i takve stvari, i kao sto rece jos jedna mama, malo derace uz pojmove "ministarstvo", "inspekcija" nikad nije skodilo...mi djecu saljemo u skolu, a ne na Bejrutske ulice

da ne duljim, da skola nije odreagirala ja bi se potrudila osobno nalupati tog klinca bez imalo griznje savjesti i prihvatila bi kompletnu odgovornost za svoj postupak, ali isto tako s druge strane ja svojim klincima stalno ponavljam da su u kojem slucaju oni ti koji su nasilnici, ja bi ih prva za uho pa pravo na vrata roditeljima njihove zrtve pa nek se izvole suociti s posljedicama i odgovornoscu za svoje nedjelo
reaven is offline  
Odgovori s citatom