Pogledaj jedan post
Old 23.04.2010., 22:21   #75
Quote:
heleny 15 kaže: Pogledaj post
Prepoznajen se u svim vašim postovima.
I Ja san jedno vrijeme bila verbalno zlostavljana od (za glavu niže!) krave,kako ju ja zovem.Sve san pokušala,ignoriranje,obraćanje razrednici,ovom,onom,Bogu,Isusu-ništa.Sve gore.Sve dok se jednom nismo posvađale tako da je meni kuja odalamila samar.E kako san ja poludila...bilo mi je sasvim svejedno ocu li je ubit,razbit joj sakom nos i nakon toga letit van iz skole...prvo san joj vratila samarcinu,primila ju za čupu,tresnula njome o pod,počela joj glavom udarat u zid....mlatila san je i istovremeno plakala od ljutnje,od gnjeva,od bijesa što svi baš mene maltletiraju (prije njenog maltletiranja maltletirali su me i decki iz razreda).I naravno,poslije incidenta ja završi kod razrednice.Predavanje,kako san to mogla napravit,pa to nije pravilo škole,PREKRŠILA SAN PRAVILO!!!!!!!! Zar je prekršiti pravilo braniti se???!!Još ne mogu vjerovati.
Pravnički gledano, smjela si vratiti onoliko koliko si primila u konkretnom slučaju. Npr. ako ti netko istrgne novčanik iz ruku, a ti potrčiš za lopovom, ne smiješ upotrijebiti veću silu od one koju je taj netko upotrijebio pri lopovluku. Ako pretučeš tipa, ode ti i u zatvor , a njemu.. najvjerojatnje NIŠTA.

Naravno, razrednica nije uzela u obzir nagomilane frustracije, nego samo posljednji događaj u kojem si ti ispala agresor.

Klinci bi trebali reagirati odmah, ne trpiti ni sekunde... Ja sam se tako riješio jednog kojeg je odgajala ulica, a njegova mama alkoholičarka često spavala pijana u uličnom jarku . Na koncu ispade kako toj djeci (zlostavljačima) treba pomoći kao i onima koje maltretiraju.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom