Pogledaj jedan post
Old 19.05.2012., 21:24   #24
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koji se to fakultet može upisati bez državne mature???
Koliko znam, čak ni 'stara' diploma ne omogućava upis bez državne mature.
Koliko ja znam bilo koji ...iako ne tvrdim da sam u pravu.
Ali citala sam o tome i tak sam procitala. Mozes se prijaviti za upis i bodovat ce ti se predmeti i uspjeh na kraju. Ako nisi imao maturu onda nemas bodove s mature i to je to...
Naravno, to ne vrijedi za zadnje tri generacije koji maturu imaju, vec za one koji nisu imali..
Mozda se nesto promijenilo, ne znam...
A mozda i danas mozes nesto upisati...privatno...ioanako se sve vise-manje placa.

Edit:
C/P:
Kandidati koji danom 31. siječnja 2012. godine još nisu navršili 24 godine, a završili su najmanje četverogodišnje srednje obrazovanje prije 2010. godine, mogu polagati ispite državne mature koje je visoko učilište utvrdilo kao uvjete za upis. Na studijski se program mogu prijaviti i ako ne polože ispite državne mature, no u tome slučaju ne dobivaju bodove koji se odnose na taj dio vrjednovanja, već za upis konkuriraju samo s ocjenama koje su stekli tijekom srednjega obrazovanja, posebnim postignućima i rezultatima dodatnih provjera posebnih znanja, vještina i sposobnosti koje provodi visoko učilište.


Kao izuzetak, pojedina visoka učilišta u sklopu svojih uvjeta za rangiranje na studijski program zahtijevaju prijelaz određenoga ukupnog bodovnog praga i praga na ispitima državne mature. Stoga je za upis na takve studijske programe potrebno položiti tražene ispite državne mature.


Kandidati koji su do uključivo 31. siječnja 2012. godine navršili 24 godine moraju provjeriti na visokome učilištu postoje li za njih posebni uvjeti upisa i posebna kvota za upis. Ako ne postoje, za njih vrijede ista pravila kao i za kandidate mlađe od 24 godine.
https://www.postani-student.hr/Ucilista/Default.aspx

Zadnje uređivanje kajpa : 19.05.2012. at 21:30.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom