Pogledaj jedan post
Old 12.12.2012., 22:15   #58
Quote:
josip77 kaže: Pogledaj post
bok
želio bih čuti vaše mišljenje,šta bi vi poduzeli da riješite problem poput moga...
Quote:
4.šta mogu sukladno zakonu učiniti,nemogu mirno gledati ovo?
sudeći po ovim upisima, dalo bi se zaključiti da hoćeš i želiš nešto poduzeti...
Quote:
Lijepo ste vi to pojasnili,slažem se s jednim djelom ali ne s većinom,dok u predivnoj državi pokušavam preživiti pa moram raditi dva posla,i dok je moje dijete odlikaš s uzornim vladanjem,ja moram ići po policiji i drugim ustanovama tražiti pomoć da ga zaštitim,to je vama normalno?
... ne znam čemu onda ovaj upis?

sigurno nije lako naći se u takvoj situaciji, ali ovo nerazumijevanje bolesti djeteta i stav "maknimo ga što dalje" je zbilja obeshrabrujući.
slažem se s konstatacijom o predivnoj državi, ali kakva nam je država i kakvo nam je društvo ovisi i o nama samima.
najlakše je reći - to nije moja briga, to bi netko drugi trebao.
a tu se ne radi samo o tvom djetetu, nego i o djetetu koje ima ADHD, i sudeći prema tvojim upisima i poremećaj ponašanja, i koje doma možda nema roditelje koji su brižni i voljni mu pomoći (ili možda rade dva posla da prežive pa nemaju vremena ), koje često i u školi nailazi na nerazumijevanje od strane nastavnika i učenika kojima je teško s njim u razredu, tko će njemu pomoći i kako?
ponavljam, radi se o djetetu.
najlakše je okrenuti leđa i misliti kako će problem riješiti "micanje" tog učenika iz razreda.
riješit će ga vama, ali to dijete će onda dospjeti u neki drugi razred i opet će naići na situaciju odbijanja i nerazumijevanja i tako unedogled dok ne završi školu ili ne odustane od nje.
i kakvu poruku društvo šalje tom djetetu?
i kakvo će biti to dijete kao odrasli član društva, kako će se integrirati i socijalno funkcionirati?
nikako.
treba ga valjda do kraja života micati nekome s puta

ponekad nije loše zamisliti se u tuđim cipelama.
mislim da bi se razmišljanja o "problemu" stubokom promijenila.
tisi is offline  
Odgovori s citatom