Pogledaj jedan post
Old 28.08.2014., 16:14   #32
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ne znam što je tu "apsolutno netočno"
školski program i školski zahtjevi su primjereni djeci prosječnih sposobnosti, jednostavno zato jer je takve djece najviše. i svako prosječno dijete takav program može uspješno savladati. to što je veliki broj današnje djece neodgojen i neprihvatljivo se ponaša, to nema veze s ovim o čemu sam govorila.
za djecu s teškoćama postoje individualizirani pristupi, prilagođeni programi, prilagođeni programi u posebnim uvjetima.
dodatna nastava (koja se ne provodi u svim školama) je za djecu koja žele znati više, što ne znači da su oni nadareni.
djece koja su stvarno nadarena ili imaju visoko iznadprosječne sposobnosti je malo i za njih ne postoje adekvatni programi.

Ok, ja sam mislila na mogućnost provođenja tog plana i programa u razredu u kojem je 30 prosječnih učenika i 2 ADHD-ovca i recimo jedan genijalan.

Ne kužim te s tim nadarenjacima... Ako ima sluha, ide u glazbenu, ako je wundersportaš, ide na sport, ako je nadaren za pisanje, ima puno mogućnosti, najmanja je Lidrano, imaju dramske, novinarske, specijalizirane škole...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom