Pogledaj jedan post
Old 10.10.2016., 20:24   #509
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
potpuno se slazem s onim sto si napisala i isto tvrdim od prvog dana kad se zapocelo s drzavnom maturom. u par razgovora s zaposlenima na fakultetu, generalni dojam je identican.

danasnje skolovanje na faksu, s kolokvijima, s lakim ispitima, omogucilo bi prijasnjim generacijama studenata da uredno zavrse ne samo taj faks, nego jos bar dva-tri u paraleli. toliko se srozala kolicina znanja ka kraju zavrsenog faksa, srednje, pa i osnovne skole.
U mojoj struci (jezici) je definitivno tako. Uspoređivala sam samo propisanu literaturu za iste ili odgovarajuće kolegije/module. Imali smo puno više posla.

Međutim, nemam dojam da su mladi kolege koje sam susretala slabije pripremljeni. Jesu uže specijalizirani od nas, nas su spremali za sve od nastavničkog posla od vrtića do mature preko prevođenja do znanstvenog rada (mi smo na 3. i 4. godini predbolonjskog studija slušali jako puno predmeta koje danas slušaju na svim smjerovima diplomskog studija anglistike ili odgovarajuće predmete, ako koga zanima može usporediti stari program na stranicama Filozofskog s novim) dok se oni opredjeljuju za smjerove, ali u onome što rade ne čine mi se nimalo slabijima od nas dinosaura. Ne znam u čemu je stvar.

Možda sam ja baš nailazila na jako pametne mlade kolege i kolegice
goblena is offline  
Odgovori s citatom