Pogledaj jedan post
Old 05.08.2009., 13:31   #15
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ovako...

Moja Lara ima 6 tjedana. Zagor je morao na hitni službeni put u Poljsku od 8 dana. Ostala sam sama doslovno sa malom.
Prvo ću reći da sam prije razmišljala da je samohrana majka super, da se sve to lako može.. ma vraga.. 8 dana mi otvorilo oči.

Ako majka ima rodbinu (didu baku).. i ako oni hoće pomoći majki oko odgoja i skrbi i financijskog dijela oko bebe... tada se sve to puno lakše može.
Ako majka nema rodbinu (kao što je moj slučaj - nemam pored sebe ni majku ni oca) a imam financijski dio sređen - tada se može platiti dadilja ili može za razumnu svotu uskočiti susjeda i pričuvati bebu na par sati da mama doslovno ode do pijace ili u grad obaviti neodgodive stvari... tada je i ta varijanta dobra.
Ali ako majka nema rodbinu i nema financijske mogućnosti... sirota ona samo takva majka zna kako joj j esa malim djetetom biti samohrana majka...
Po meni jako jako teško... i žao mi je takvih žena a ima ih i to dosta
ja se ne bih složila. možda je tebi teško, nekima nije, nismo svi isti. moj muž također putuje često, nekad ga nema po 5 dana, nekad 2, 3, onda ima 2-3 dana slobodno. nemam nikog da mi pričuva malu, živimo u drugoj državi (ovo valjda pišem po 100-ti put ovdje na forumu ) , a dadilju ne trebam na plac, u dućan, shopping idem s njom ako ne stignemo obavit kad je tata tu. kad dođemo u zg, čuva ju je moji starci kad ja i mm odemo van. ali tu sam solo. i ne bih se nikako nazvala sirotom i ne mislim da mi je teško.i to nikako ne mogu usporediti sa samohranim roditeljstvom.
blablica is offline  
Odgovori s citatom