Pogledaj jedan post
Old 30.07.2011., 21:02   #20
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Obrnuti redosljed. Isus, Bog Sin, je roden ali je nestvoren. Savrseni Bog i savrseni covjek, tu se nema sto stvarati. On je bio prije Abrahama i On ne treba "stvarati" svoje savrsenstvo.
To ti reci onima koji su se potrudili svoriti koncept po kojemu je Marija bezgrešno začeta, a gdje su došli do te ideje i zbog čega bi tako nešto bilo važno - valjda će se kršćanski znati reći.

Što se tiče identifikacije jednog čovjeka s jednim od počela pri kojekakvih prikazima "božjeg silaska" od praznina, ljubavi, monada do dvojstava, trojstava, sinova i kćeri iz čela, boka, djevičanskih utroba i ma iz kojeg dijela tijela što se mene tiče - to se da i bolje izanalizirati.


Quote:
Ovisi kako se gleda na svijet i na zivot. Tako se u Postanku spominje da je Bog, kada je vidio svijet rekao da je "jako dobro". Dakle, ne "ok", ne "eto tako".....Svi mi imamo svoje poglede
U Postanku se spominje i vidje da Bog da je dobro - osim kada je stvoren čovjek.


Quote:
Nisam ti predbacivala nerazumijevanje nego da si fulao celu (top) temu. Savrsenstvo u krscanskom pogledu znaci biti kao Otac. Ne sumnjam da ces i ovo smatrati povrsnim odgovorom
Bog ima 72 imena po židovima i nastala su od početnih riječi nekolicine stihova, pa sad što sve znači biti kao otac, teško je tek tako utvrditi jer je su tu različite tradicije i pogledi, a što katolici navode kako otac "izgleda"... Kod Isusa Sunce sjaje dobrima i zlima, ajmo dalje što se još o Suncu može reći (ili ne može)? Pri pokušaju da se sjaji i "zlima" dok ih ne proguta vječni mrak pred slabom mogućnošću pridržavanja pravilima. Eto i Isusu nije bilo lako držati se "ne laži";

Ivan 7,8 Vi samo uziđite na blagdan. Ja još ne uzlazim na ovaj blagdan jer moje se vrijeme još nije ispunilo.
Ivan 7,9 To im reče i ostade u Galileji.
Ivan 7,10 Ali pošto njegova braća uziđoše na blagdan, uziđe i on, ne javno, nego potajno.


Ili Bog kao bog - za njega nema pravila?
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom